Eksperti dalās padomos, kā pasargāt telefonu no karstuma

Neatkarīgi no tā, vai atrodamies pludmalē, ravējam dobes mazdārziņā, cenšamies pasargāt sevi, piemēram, no pārkāršanas, apdegšanas vai saules dūriena. Bet, vai zini, ka svarīgi neaizmirst arī par viedierīcēm, kam karstums un tieši saules stari īsā laika posmā var nodarīt ievērojamu kaitējumu?

Eksperti no “Bespoke Software Development Company” dalās padomos, kā pasargāt savu viedierīci no karstuma.

Neturi viedierīci tiešos saules staros

Kad iespējams, neizmanto un neatstāj telefonu tiešos saules staros. Protams, piecas minūtes neko ļaunu, iespējams, nenodarīs, taču jāizvairās no ilglaicīgiem periodiem. Vissvarīgākais ir neļaut ierīcei uzkarst tik tālu, ka tā nespēj regulēt savu karstumu.

Datoru un laptopu iekšējie tehnoloģiju ventilatori ir paredzēti ierīču atdzesēšanai. Jebkuru citu ārēju karstumu ventilators var neizturēt.


Noņem telefona maciņu

Telefona maciņš ir noderīgs ziemā, taču karstās vasaras dienās labāk to ir noņemt. Tas strādā kā izolācija. Ja telefons uzkarsīs, neļaus izkļūt karstumam ārpus maciņa.

Lai arī nav prakstiski ņemt nost telefona vāciņu, ja vienkārši atpūties mājās vai parkā, ir labāk to uz piecām minūtēm noņemt. Vai labāk izvēlēties uz ekrāna uzlīmēt plānu stikliņu, kas kalpos gandrīz tādu pašu funkciju kā maciņš.

 

Nelieto telefonu vai uzliec to lidmašīnas režīmā

Ja esi pludmalē un plāno tur būt ilgu laiku, izslēdz telefonu vai ieslēdz tam lidmašīnas režīmā - nav jēgas būt ieslēgtam, ja netiks izmantots.


Nomaini telefona iestatījumus

Ja vēlies saglabāt telefonu normālā temperatūrā, iestatījumos ir iespējams veikt dažas izmaiņas. Var samazināt pēc iespējas mazāku ekrāna spilgtumu. Tas tik ļoti nenoslogos ierīces bateriju, tādējādi tik ļoti neuzkarstot.


Nepārtērē telefona limitus

Telefona uzkaršanu veicina tādas darbības kā intensīva spēlīšu spēlēšana, foto vai video rediģēšana vai ātrā uzlāde. Karstā laikā vai tiešos saules staros to labāk nedarīt.


Neturi telefonu kabatā

Lai arī kabata ir vispraktiskākā vieta, kur glabāt telefonu, ķermeņa karstums liks uzkarst ierīcei vairāk. Labāk to ielikt somiņā vai nolikt tālāk no sevis.


Novieto telefonu zem ventilatora

Novieto savu ierīci tādā lokācijā, kur pūš aukstais gaiss. Telefons vienmērīgi atdzisīs, tādējādi neradot, visticamāk, nekādus kaitējumus.
Foto: Freepik