“Gada balva medicīnā 2021” svinīgā ceremonija kanālā ReTV

“Gada balva medicīnā” šogad tiks pasniegta jau 12. reizi. Tās svinīgā ceremonija būs skatāma 12. martā plkst. 22.00 kanālā ReTV. Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) rīkotajā pasākumā viesus un TV skatītājus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi Andru Leviti. Ceremonijā tiks pasniegtas 22 balvas, bet nozīmīgāko no balvām – “Balvu par mūža ieguldījumu medicīnā” šogad saņems divas izcilas personības – Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe, farmakoloģe un profesore Vija Zaiga Kluša un onkologs, pirmais atjaunotās Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes dekāns, profesors Uldis Vikmanis. 

Svinīgajā pasākumā uzstāsies Latvijas Radio kora mākslinieki, grupa “Gapoljeri” un čellista Valtera Pūces un pianista Daiņa Teņa duets, bet pasākumu vadīs TV personība Ģirts Timrots.

“Medicīna, iespējams, ir viens no grūtākajiem, bet reizē arī skaistākajiem veidiem kā nodzīvot piepildītu un jēgpilnu dzīvi. Medicīna ir kalpošana cilvēkam, cilvēcei un cilvēcībai, kas ne tikai uzliek visaugstāko profesionālās varēšanas latiņu, bet ik dienu, ik stundu pārbauda arī tavu ētisko kodolu. Visi veselības aprūpes darbinieki, kas šogad saņems balvas, ir izturējuši gan laika, gan cilvēcības pārbaudi, iemantojot dziļu kolēģu cieņu, sabiedrības apbrīnu un savu pacientu mīlestību. Mēs ar jums lepojamies un būsim pagodināti tikties svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā,” uzsver LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.

Šogad “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta 15 nominācijās, kā arī pirmo reizi “Gada balva medicīnā” ietvaros tiks pasniegta arī Profesora Ilmāra Lazovska balva. Pasākumā tiks pasniegts arī AS „Grindeks” augstākais profesionālais apbalvojums – D. H. Grindeļa balva par nozīmīgu farmācijas un medicīnas jomā.

AS “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: “Ik gadu “Grindeks” ar milzīgu prieku atbalsta “Gada balvu medicīnā”, tā sakot paldies ikvienam veselības aprūpes speciālistam un veidojot vienotu apziņu, ka galvenais ikviena dzīvē ir stipra veselība un dzīves kvalitāte. Šajā īpašajā notikumā mēs pasniedzam prestižo D.H.Grindeļa balvu, kas tās saņēmējam ir morāls stimuls un pateicība par veikumu medicīnas vai farmācijas jomā.”

Tāpat tiks pasniegtas arī vairākas specbalvas – LMT balva “Gada inovācija medicīnā 2021” un AS “Olainfarm” balva “Gada bērnu psihiatrs 2021”, kā arī LĀB izdotā žurnāla Ārsts.lv specbalvas.

LMT prezidents Dr. oec. Juris Binde: “Zināšanu pārnese un starpnozaru sadarbība ir ceļš, ko pēdējos gados iet medicīnas un citu eksakto jomu izcilākie prāti. Mums kā IT inovāciju uzņēmumam ir gods pasniegt LMT balvu par aizvadītā gada inovāciju medicīnā. Patiesi lepojamies, ka Latvijas vārdu pasaulē nes unikālas un funkcionālas tehnoloģijas, kas ārstiem un ārstniecības personālam palīdz ikdienas darbā, savukārt pacientiem dod iespēju uzlabot dzīves kvalitāti un izmantot viedo tehnoloģiju priekšrocības savas veselības stiprināšanai.” 

Balvas tiks pasniegtas nominācijās “Gada ģimenes ārsts”, “Gada ārsts speciālists”, “Gada zobārsts”, “Gada ārsta palīgs”, “Gada farmaceits”, “Gada māsa”, “Gada māsas palīgs”, “Gada vecmāte”, “Gada funkcionālais speciālists” un “Gada slimnīca”. Par šīm nominācijām LĀB interneta mājaslapā varēja balsot ikviens sabiedrības pārstāvis. Kopumā sabiedrība balvām nominēja vairāk nekā 500 pretendentus, bet unikālo balsotāju skaits pārsniedza 8 tūkstošus.

“Gada balva medicīnā ir lieliska iespēja publiski pateikt paldies kolēģiem, kuri ar izcilību veic savu darbu un pat vēl vairāk – aktualizē un uzlabo jomas, kam tas akūti nepieciešams. Tāpēc šogad nācām ar iniciatīvu izcelt bērnu psihiatrijas lomu un izcelt tos līderus, kuri iegulda enerģiju, zināšanas un savu laiku, lai pilnveidotu jomu, kam šobrīd ir milzīga loma sabiedrībā – tā ir mūsu bērnu garīgā veselība. Ieguldījums bērnu veselībā un tās aprūpes attīstība ir pamatu veidošanu veselīgai sabiedrībai nākotnē – tās ir vērtības par ko iestājamies,” atzīmē AS “Olainfarm” valdes priekšsēdētājs Jānis Buks.

Tradicionāli “Gada balva medicīnā” tiks pasniegta arī nominācijās “Gada jaunais ārsts”, “Gada cilvēks medicīnā”, “Gada notikums medicīnā” un “Gada balva par mūža ieguldījumu medicīnā”. Šajās nominācijās uzvarētājus nosaka Latvijas Ārstu biedrības un Latvijas Jauno ārstu asociācijas ekspertu vērtējums. Savukārt nominācijā “Gada docētājs” par saviem pedagogiem balso Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes ārstniecības studenti.

“Ikkatrs nozarē strādājošais ir sniedzis neatsveramu ieguldījumu un pelnījis mūsu un visu Latvijas cilvēku neizmērojamu pateicību par paveikto. Mūsu medicīnas profesionāļi ir apliecinājuši savas zināšanas, atbildību, spēju sadarboties, iejūtību un gatavību ziedoties līdzcilvēku vārdā. Gada balvu medicīnā, kurā izceļam īpašus sasniegumus, šogad uzskatām kā pateicību visai nozarei, kura spējusi paveikt iepriekš nepieredzēta apjoma un sarežģītības uzdevumus,” teic veselības uzņēmumu grupas “Repharm” pārstāvis Dins Šmits.

“Gada balvas medicīnā” pasākumu organizē LĀB sadarbībā ar Latvijas Jauno ārstu asociāciju un Latvijas Māsu asociāciju, kā arī Latvijas Universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti. Pasākuma lieldraugi ir AS “Olainfarm”, AS “Grindeks”, AS “Sentor farm” aptiekas – “Mēness aptieka”, SIA “Centrālā laboratorija” un AS “Veselības centru apvienība”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons” un SIA “Veselības centrs 4”.