Iestājoties aukstajam laikam, iedzīvotāji sāk ilgoties pēc apkures

Vēsais laiks, ko vēl nepatīkamu padara vējš, daudziem liek aizdomāties par apkures pieslēgšanu mājās. Taču daudziem, īpaši pensionāriem, jautājums ir, cik būs jāmaksā par to, varbūt vēl var paildzināt laiku, kad mājām pieslēdz apkuri.

Pirmie mīnusi temperatūras ziņā naktīs Vidzemes pusē un Latgalē jau piedzīvoti. Arī rīti ir drēgni, vietām pat mašīnu logi bija piesaluši. Arī šorīt gaisa temperatūrai daudzviet Latvijā bija vien plus divi grādi. Drēgnie rīti liek domāt par apkuri mājās.  “Ir ļoti auksti. Man ir uz malkas apkures, bet mēs jau kurinām kādu mēnesi. Labi vien ir, ka mums ir malkas apkure,” saka Gerda, Valmieras iedzīvotāja.

“Ir auksti, ja jau putni lido tik ātri prom, gan dzērves, gan zosis, gan pat gulbji ir redzēti, laikam mūs sniegs ātri sagaidīs. Ziniet, ja jau dzīvokļos ir auksti, tad droši vien, ka jāpieslēdz,” saka Daina, Jeru iedzīvotāja.

“Paliek auksts, paliek vēss, rudens ir klāt, kur tad vairs. Es savu mājokli jau nedēļu kurinu, lai baudītu siltumu un mieru - vakar un visu atlikušo mūžu,” pauž Valdis, Mazsalacas iedzīvotājs.

“Ir auksts, bet nu ne jau tik auksts, ka nevarētu izturēt. Rudens, septembra beigas jau. Iespējams, ka, jā, lai nebūtu tas mitrums mājās, jā, prasās,” pauž Elīna, Valmieras iedzīvotāja.

Bija arī cilvēki, kuri tomēr saka, ka vēl nav tik auksts, lai sāktu apkures sezonu. “Nē, labāk nekā karsts vasarā, labāk tagad ir. Nu, apkure ir, diezgan auksti mājā, bet pēc tā karstuma, ko es vasarā piedzīvoju, es šo varu paciests,” atzīst Valentīna, Valmieras iedzīvotāja.

ReTV Ziņu aptaujātie iedzīvotāji gan saka - jātiek galā ar to aukstumu tik un tā; jāmeklē citas iespējas, kamēr nav apkures. “Es darbā strādāju daudz fiziski, tādēļ man darbā nav auksti, bet mājās, pagaidām neko, aizdedzam svecīti,” saka Daina, Jeru iedzīvotāja.

“Biezāku jaku uzvelku, vairāk īpaši neko. Nav man pagaidām dzīvoklī auksti,” saka Sintija, Valmieras iedzīvotāja.

 “Ārā varētu varbūt kaut ko siltāku uzvilkt, bet mājās jau nav problēmas, man visu nakti logs vaļā stāv,” skaidro Pāvels, Valmiermuižas iedzīvotājs.

Pēc regulatora datiem: Latvijā par siltumenerģijas pakalpojumiem visvairāk maksās Mārupes novada iedzīvotāji, tur būs jāšķiras no 75, 35 eiro megavatstundā un Saulkrastu novada iedzīvotāji - gandrīz 70 eiro par megavatstundu. Lētākā siltumenerģija ir Rēzeknes novadā - 30 eiro megavatstundā, Ķekavas novadā - 39 eiro megavatstundā.

 


Foto: Unsplash