Intars Busulis atklās "Rīgas festivālu" kanālā ReTV

Latvijas Radio bigbends, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Intars Busulis un "Abonementa orķestris" šovakar atklās šī gada "Rīgas festivālu", kas izskanēs no 11.jūnija līdz 9.jūlijam. Festivāla koncertus klausītāji varēs baudīt arī kanālā ReTV.

Koncertos dzirdēsim spilgtākos Latvijas mūziķus un kolektīvus – Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio bigbendu, Rīgas Saksofonu kvartetu, pianistu Vestardu Šimku, klavesīnisti Ievu Salieti, pianisti Agnesi Egliņu, dziedātāju Intaru Busuli. Koncertos skanēs Imanta Kalniņa mūzikas stāsti, džeza standarti, dažādu laikmetu klaviermūzika, beļģu un franču baroka šedevri, kā arī vairāki jaundarbi.

Atklāšanas koncertā būs dzirdamas Intara Busuļa skaistākās dziesmas jaunā izpildījumā. Intars Busulis un Kārlis Lācis ir spilgts tandēms, kuru raksturo īpaša radošā dzirksts un fantastiska skatuviskā sapratne, kā arī talants radīt un atskaņot emocionāli ievelkošu mūziku, kuras būtiska sastāvdaļa ir izcila latviešu autoru dzeja.

Smeldzīgi melanholiskā “Brīvdiena”, spēcīgi uzrunājošā “Dejo vientulību”, nostalģiski spraigā “Viss ir iespējams” un romantiski intīmā “Miglas rīts” – tās ir vien dažas no dziesmām, kas “Rīgas festivālā” izskanēs vēl kuplāk un krāšņāk, Intaram Busulim uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiekoties ar Latvijas Radio bigbendu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Un līdzās dziesmām un lappusēm no Lāča “Latvju simfonijas” un teātra mūzikas – arī iemīļoti džeza standarti, tostarp Summertime, Night and Day un When I Fall in Love.

Koncerts "Dzintaru koncertzālē" notiks šodien 20.00, bet 22.00 to varēs baudīt kanālā ReTV.