Jauniešu galvaspilsēta - Jelgava, Bauska vai Cēsis

Kura būs jauniešu galvaspilsēta nākamgad? Uz šo titulu pretendē trīs pilsētas, kuras cer gan uz finansējumu, gan arī uz savas vietvaras popularitātes kāpināšanu. Šobrīd sākusies desmit dienu publiskā balsošana.  

Trīs pilsētas - Jelgava, Bauska un Cēsīs - sākušas aktīvi aģitēt gan internetā, gan pilsētvidē, lai panāktu uzvaru šajā konkursā. Lai arī šīm sacensībām pieteikušās bija vien šīs trīs vietvaras, tomēr konkurence būšot sīva. Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Renāte Mencendorfa saka: “Bijām cerējuši, ka būs nedaudz vairāk pieteikumu, bet priecājamies par tiem pašiem, kas ir, jo šie pieteikumi ir ļoti kvalitatīvi.”

Vietvaras konkursam pieteikušās, jo esot būtiski turpināt stiprināt sadarbību ar jauniešiem, viņu organizācijām un aktivitātēm reģionos. Lai konkursā drīkstētu piedalīties, pašvaldības kopā ar jauniešiem arī izstrādāja plānu aktivitātēm 2023. gadā. Dažas no iecerēm atklāj arī ReTV. Bauskas novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Gints Jankovskis: “Pirmkārt, mēs tiešām vēlamies izveidot NVO festivālu, kurš būs līdzīgs sporta spēlēm – no visas Latvijas sabrauc nevalstiskās organizācija, tieši jaunatnes organizācijas. Vēl divi lieli pasākumi, kas notika šogad, bet vēlamies nākamgad lielākā mērogā – labdarības pasākums bērniem un jauniešiem ar funkcionāliem traucējumiem (..), un vēl viens pasākums – talantu konkurss.”

Cēsu novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Linda Markus-Narvila stāsta: “Šobrīd mums bāzes vieta ir Cēsu Jauniešu māja, ir jauniešu speciālisti arī novados, bet tas mūsu uzdevums – stiprināt kopējo saliedētību, kas ir uzsākta projektā “Pārkāpt robežas”.”

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne: “Pārsteiguma mirklis ir noteikti jāsaglabā, bet mēs, Jelgava, balstāmies uz trīs pīlāriem jauniešiem – tās ir iespējas, iekļaušana un līdzdalība.”

Jāpiemin, ka pie pretendentes, kura uzvarēs un apņemsies gadu pildīt galvaspilsētas lomu, nonāks ne tikai ceļojošais titula kauss, bet arī nauda. Uzvarētājai programmas ieviešanai ministrija atvēlēs kopā ap 32 000 eiro. Renāte Mencendorfa: “Starptautiskās Jaunatnes dienas svinības, jaunatnes darbinieku pieredzes apmaiņas seminārs un labākais darbā ar jaunatni apbalvošanas ceremonija. Tiem trīs pasākumiem mēs kā ministrija dodam finansējumu no Jaunatnes politikas valsts programmas.”

Konkursa uzvarētāju noteiks, ņemot vērā ne tikai balsojumu, kurā līdz 28. jūlijam var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, bet arī žūrijas vērtējumu. Balsot un iepazīties ar kandidātu vizītkartēm var mājaslapā “jaunatneslietas.gov.lv”. Rezultātus iecerēts paziņot augustā. 


#SIF_NVZ2022