Jelgavas pašvaldības policisti stažējas Kārmelā

Divi Jelgavas pašvaldības policijas divas nedēļas strādāja kopā ar Jelgavas sadraudzības pilsētas ASV Kārmelas policistiem. Kā ReTV norāda abi ASV pabijušie policisti, pilnvaras kolēģiem esot daudz plašākas, bet darbs – bīstamāks.

Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki Alvis Ločmelis un Vilnis Neiders tikko atgriezušies no divu nedēļu komandējuma ASV Indiānas šata pilsētā Kārmela. Lai gan viņu formas tērpi vēl neesot sasnieguši Latviju, emociju ir daudz un puiši ir gatavi ar tām dalīties. Ločmelis: “Bijām ēnas, jo mums nav īsti tiesību darīt to pašu, ko viņi dara. Katru dienu piedalījāmies viņu darba ikdienā.”

Salīdzinot ar mūsu pašvaldības policiju, Kārmelas policistu pilnvaras esot daudz plašākas, bet darbs daudz bīstamāks. Neiders: “Noziedzības līmenis ir daudz augstāks, un viss ir daudz bīstamāk. Tā atšķirība, kas man sagādāja raizes, ka viņi braukā mašīnās pa vienam. Ja mūsu pilsētā jebkurā ekipāžā vienmēr būs divi cilvēki, tad viņi ir pa vienam. Viņiem ir daudz lielāka teritorija, viņi nevar nodrošināt katrā mašīnā vairākus cilvēkus, tāpēc izvēlas izveidot vairākas ekipāžas, attiecīgi brīvās ekipāžas uz izsaukumu brauc vairākas, lai radītu tādu drošības sajūtu.”

Kārmelas policistu darbā piedalās arī apmācīti suņi, kuru uzdevums ir meklēt narkotikas. Neiders: “Apturot transporta līdzekli, viņiem ir tiesības apiet tam apkārt. Ja suns apsēžoties ziņo par narkotikām, ir tiesības pārmeklēt auto.” Divu nedēļu laikā vienā šādā pārbaudē klāt bijuši arī jelgavnieki. 

Salīdzinot ar mūsu pašvaldības policistu rīcībā esošajiem auto, Kārmelas policijas auto aprīkojums esot modernāks. Visas kameras ieslēdzas automātiski, visu darbu praktiski iespējams paveikt, nedodoties uz biroju. Savukārt Alvim lielākais pārsteigums bijis, ka medicīniskā atskurbtuve Kārmelā atrodas pie cietuma, toties mūsējā esot glītāka un labāka. 

Atšķiroties arī atskurbtuvē pavadītais laiks. ASV klients to pamet, kad ir pamodies, bet pie mums pēc 12 stundām. Jau septembrī Kārmelas policisti ieradīsies pieredzes apmaiņas vizītē Jelgavā. Viņiem gan nāksies iejusties nepierastā darba grafikā, jo dežūra Jelgavā ilgst diennakti, bet Kārmelā tikai 12 stundas.


#SIF_MAF2023