Slēgs vilciena pieturu Ogres novada Kaibalā. Iedzīvotāji iebilst

Viens iet kājām, cits brauc ar mašīnu, kāds ar autobusu, savukārt vēl kāds – ar vilcienu. Kaibaliešiem gan vairs šādas iespējas nebūs. Sabiedriskā transporta padome lēmusi slēgt sešas dzelzceļa stacijas, tostarp Ogres novadā Kaibalas staciju. Vietējie iedzīvotāji nav mierā ar lēmumu un pauž neapmierinātību, rīkojot mītiņu. 

Šorīt kaibalieši pulcējās pie stacijas, lai paustu savu neapmierinātību par lēmumu – slēgt dzelceļa staciju Ogres novada ciemā Kaibala. Iedzīvotāju dusmām iemesli ir dažādi, bet tos vieno tikai viena doma – vilciena pieturai Kaibalā ir jāpaliek. Kaibalas iedzīvotāja Gunta: “Varbūt Kaibalu vispār izsvītrot no Latvijas kartes. Lai tādas Kaibalas vispār nebūtu. Tad būtu politiķiem arī miers. Tik tiešām. Mēs jau esam izsvītroti. Jo veikala nav, nekā nav, skolas nav. Tagad skola ir Ķegumā, Lielvārdē vai Jumpravā. Kā to var izbraukāt?”

Kaibalas iedzīvotāja Dagnija: “Ar mazu bērnu, piemēram, nav iespējams nokļūt ne uz Lielvārdes pilsētu, ne uz Ogres pilsētu, ne pie dakteriem. Jo arī vīrs ir darbā. Automašīnas nav. Un gar šoseju pārvietoties ir ļoti bīstami.”

“Man kaimiņš, kuram ar sirdi infarkts. Viņa brālim jābrauc no Ogres, kad piezvana, ka slikti. Viņš nevar atbraukt,” saka Kaibalas iedzīvotājs Juris.

Kā galveno iemeslu, kāpēc tiks slēgtas sešas dzelzceļa stacijas, tostarp Kaibalas, Autotransporta direkcijā min nelielo iedzīvotāju plūsmu. “Tas galvenais jautājums, protams, ir saistīts ar patērēto laiku, kas vilcienam, arī pasažieriem, ir jāpavada pieturā, kas ir maz pieprasītas. Tas cipars ir aptuveni 0, 8 darba dienās un 0, 6 pasažieri vidēji vienā vilcienā,” saka Autotransporta direkcijas pārstāvis Jānis Lagzdons. 

Kaibalas iedzīvotājs Aivars: “Parādījies kaut kāda iemesla pēc cilvēku pieplūdums. Pieņemsim, šorīt bija septiņi cilvēki un pat viens velosipēdists.”

Kaibalas iedzīvotāja Gunta: “Konduktoriem tika uzdots veikt uzskaiti, cik cilvēki katrā pieturā kāpj iekšā un ārā. Un tas notika kovida laikā. Vai tad to var ņemt kā kaut kādu atskaites punktu?”

“Statistikas precīzs apskats ir veikts 2022. gadā. Sākotnēji jautājums tika skatīts 2019. gadā. Rezultāti tikai apliecina to, kas jau tika secināts 2019. gadā,” norāda Lagzdons.

Kā citu transporta alternatīvu Autotransporta direkcijā min autobusus. Taču, kā norāda Kaibalas iedzīvotāji, autobusi kursē ļoti reti. 

Autotransporta direkcijā gan uzsver, ka, ja būs nepieciešams, lai autobusi kursētu biežāk, tas tiks risināts. Jāpiebilst, ka Kaibalas vilciena pietura varētu tikt slēgta decembra vidū. 


#SIF_MAF2023