Labdarības maratona #SaveUkraine tiešraide svētdien kanālā ReTV

Šo svētdien Vācijas un Ukrainas galvaspilsētās vienlaikus norisināsies otrais labdarības maratons #SaveUkraine jeb Glābiet Ukrainu. Pasākuma mērķis ir pievērst pasaules uzmanību dramatiskajiem notikumiem, kas notiek Ukrainā, vākt līdzekļus medicīniskā aprīkojuma iegādei un veselības aprūpes iestādēm. Labdarības maratonu tiešraidē varēs vērot kanālā ReTV svētdien plkst. 21.05.

Zīmīgi, ka pasākums notiks 29. maijā – Kijivas dienā. Tas būs veltīts drosmīgajai ukraiņu pretestībai trīs mēnešu garumā, cīnoties ar Krievijas karaspēku. Organizatori uzsver, ka Kijiva ir Ukrainas sirds un brīvības galvaspilsēta, kas nekad nav bijusi un nevar tikt iekarota. Skatītājiem visā pasaulē ir jāatceras, ka tas ir Eiropas šūpulis un vieta, kur sākās mūsu vēsture. Projekta galvenie vēstījumi – #Stoprussia, #StandWithUkraine, #StopWar, #SaveUkraine, #BeBraveLikeUkraine, #CapitalOfBravePeople.

Mākslinieki tiešraidē uzstāsies Kijivā, kā arī tās sadraudzības pilsētā – Berlīnē. Pie Brandenburgas vārtiem atradīsies skatuve, no kuras televīzijas skatītājus uzrunās raidījumu vadītāji Timurs Mirošņičenko un Maša Efrosiņina. Pasākuma dalībnieku vidū ir Okean Elzy, Tīna Karola, The Hardkiss, MONATIK, Beissoul & Einius, Antytila, ONUKA, alyona alyona un daudzi citi. Pasākuma īpašie viesi būs šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāji Kalush Orchestra no Ukrainas.

Labdarības maratonu pārraidīs vairāk nekā 20 valstīs, Latvijā to varēs vērot kanālā ReTV – šo svētdien, 29.maijā, plkst. 21.05. Tiešraidē piedalīsies politiskie līderi, mūziķi, mākslinieki, sabiedriskie aktīvisti, aktieri, mākslinieki, sportisti, un brīvprātīgie.

Pirmais #SaveUkraine labdarības maratons norisinājās 27. martā Polijas pilsētā Varšavā, un tā laikā kopīgiem spēkiem tika savākti 800 tūkstoši eiro, lai atrisinātu akūtākās humanitārās problēmas, ko izraisījis Krievijas karš Ukrainā. Projektu vienlaikus pārraidīja vairāk nekā 30 televīzijas kanālu un to tiešraidē vēroja aptuveni 80 miljoni cilvēku visā pasaulē. Latviju tajā pārstāvēja grupa Prāta vētra.

Tāpat kā pagājušajā reizē labdarības maratona #SaveUkraine grafiskais simbols ir ukraiņu mākslinieka Daniela Skripņika radītā saulespuķe.