Latvijā dzīvojusī Ukrainas bēgle atgriezusies Kijivā

Pēc diennakts gara pārbrauciena Kijivā atgriezusies Polīna, kas kopā ar mammu divus mēnešu dzīvoja Latvijā. Kā ReTV atzīst jauniete, ceļš bijis bez starpgadījumiem, mierīgi aizvadīta pirmā nakts nu jau savās mājās

“Mēs esam Kijivā” - šādu ziņu trešdien ReTV saņēma no ukrainietes Polīnas, ar kuru Latvijā tikāmies pirms došanās atpakaļ uz mājām. Pēc diennakts brauciena viņa ir atpakaļ Kijivā savā dzīvoklī un jau satikusi tēti un vecvecākus, kuri pilsētu nepameta.

“Paldies dievam, mums te viss ir mierīgi. Parkā bija kontrolpunkti, stāvēja tehnika. Šobrīd nekā tāda nav, tikai pēdas. Pilsēta ir apdzīvota, daudz mašīnu. Tā nav tāda, no kādas aizbraucām. Ir pat sirreāla sajūta, ka it kā nekas nav bijis. Katrs dzīvo savu dzīvi. Pat nepierasti. Mierīgi, bet tomēr saproti, ka tā ir Kijiva,” stāsta Polīna.

Arī sprādzieni tuvākā apkaimē šobrīd neesot dzirdami. Karš ir, bet Ukrainas galvaspilsētā tas šobrīd nav izjūtams. ReTV Polīna stāsta - līdzīgi kā viņa ar mammu, arī kaimiņi atgriežas savās dzīvesvietās. “Daudz atgriežas. Vakar arī satiku no mūsu mājas kaimiņus, kas pirms pāris dienām atgriezās no Rietumukrainas. Mums paziņas arī atgriežas. Daļa bija ārzemēs, citi tepat Ukrainā pilsētās.”

Šobrīd Polīna gatavojas noslēgt mācību semestri medicīnas koledžā. Kā atzīst ReTV - galvenais, ka esmu kopā ar ģimeni savās mājās. Viņa vēlreiz velta pateicības vārdus Latvijai par atbalstu.