“Latvijas valsts ideja un aizsardzība: no dibināšanas līdz mūsdienām” 3. daļa kanālā ReTV

Cikla noslēdzošajā raidījumā par pilsonisko pienākumu aizstāvēt savu valsti Vidzemes Augstskolas (ViA) vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš diskutēs ar ViA asociēto profesori un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas vadošo pētnieci Ievu Bērziņu, kā arī ar zemessardzi Solveigu Leitlandi un jaunsardzi Ievu Elizabeti Bicani. 

Raidījuma dalībnieces atzīst un ar savu piemēru apliecina, ka valsts aizsardzība vairs nav tikai vīriešu pienākums un nodarbe - abiem dzimumiem mūsdienās ir līdzvērtīgas tiesības un iespējas iesaistīties savas valsts aizsardzībā.

Raidījumā piedalīsies zemessardze un jaunsardze, kuras savstarpēji ir arī māte un meita, un katra no savas perspektīvas dalīsies ar motīviem, kas ir likuši aktīvi iesaistīties valsts aizsardzībā, kā arī virkni individuālu ieguvumu, kas no šīs iesaistes ir gūti – jaunas prasmes, draugi, kā arī pārliecība par saviem spēkiem un iespējām. Zinātniece, drošības jomas eksperte Ieva Bērziņa kopā ar pārējām dalībniecēm analizēs faktorus un cēloņus, kas cilvēkiem liek, vai gluži pretēji – neliek iesaistīties valsts aizsardzībā.