Lieldienās var krāsot ne tikai olas, bet arī sveces

Pavasara gaidīšanas prieks Lieldienās nereti tiek izpausts košās un krāsainās olās. Krāsot gan var ne tikai olas, bet arī sveces. Kā to darīt?

Mežs ir mana baznīca, kur smeļos spēku un iedvesmu, – par sevi saka abstrakcioniste Anda Neimane ar māksliniecisko pseidonīmu Anda Abstract. Viņas darbos vairākumā dominē viņas mīļākā – zaļā krāsa, bet bieži vien skatam paveras pavasarim raksturīgs krāsu sprādziens. Sagaidot Lieldienas, košo krāsu gammu māksliniece gan klāj nevis uz audekla, bet uz svecēm. Neimane: “Var dažādi gleznot. Šis ir flomāsters ar eļlas bāzi. Ar to arī var strādāt gan uz audekliem, gan uz svecēm. Tad ir speciālās krāsas, kas ir domātas svecēm, ar spīdumiņiem, bet ir vēl profesionālās krāsas, ar kurām arī var apgleznot sveces. Kārtām klājot, līdzīgi kā gleznu var izveidot savu sveci.”

Māksliniece stāsta, ka mājās Lieldienās olas krāsojot tradicionāli – ar sīpolu mizām. “Protams, šīs mirdzošās olas ir populāras, bet mēs tradicionāli izmantojam sīpolu mizas. Ļoti klasiski, pietiek jau ar dekoriem. Tāpat jau apkārt ir daudz krāsu, tāpēc pieturos pie tradīcijām, kas ir no bērnības.”

oreiz lietā tiek liktas dažnedažādu formu sveces. Ideja par sveču apgleznošanu esot radusies, jo radusies interese par dažādu plakņu izdaiļošanu.

Neimane: “Sāku eksperimentēt, sākot ar speciālajām sveču krāsām.Vēlāk sāku izmantot arī tās, ar kurām es pati strādāju. Kombinēju.”

Māksliniece Anda Neimane skaidro, ka dažādus dekorus varot iegādāties gandrīz jebkurā lielveikalā, arī bez profesionālajiem darba rīkiem, ja vien ir vēlme radīt ko interesantu. “mēs tomēr gribam, lai tā gaisma atnāk ātrāk. Svece jau ir tā, kas nes to gaismu. Tad ir tas siltums, jo zināmā mērā jau svece arī ir saules simbols. Svece simbolizē gaismu, siltumu un sauli. Visas šīs svarīgās lietas.”