Liepājā alkoholu atļauj ražot arī daudzdzīvokļu mājās

Ēkas, kurās, neņemot vērā dzīvokļus, ir neapdzīvojamas telpas, Liepājā netrūkst. Tajās iekārtotas tirdzniecības vietas, skaistumkopšanas saloni, biroji, biroji, pat kafejnīcas. Tur Liepājas dome ļāvusi ierīkot arī alkoholisko dzērienu ražotnes.

Daudzi liepājnieki nespēj aptvert pieņemto lēmumu. Netiek izprasts, kādēļ nepieciešamas vēl papildus ražotnes, ja alkoholu var nopirkt turpat veikalā. Kāda liepājniece pauž, ka lielākā daļa mājas iedzīvotāju. "Vismaz manā mājā, es domāju, neviens nepiekristu."

Liepājas domē skaidro, ka jaunie noteikumi nekādā gadījumā nav jātulko kā "ļergas punktu" legalizāciju. Lai atvērtu alkohola ražotni, būs jāizpilda virkne stingru prasību, kā arī jāiegūst atļauja būt vairāk nekā no puses kopīpašnieku.

"Ir jāsaņem licence, PVD prasībām jāatbilst, būvvaldes normatīviem jāatbilst tai ražotnei," tiek pausts. Ideja esot bijusi tāda, ka produkciju var ražot uz vietas kafejnīcā, kā arī to tur tirgot. "Tas nav domāts, ka daudzdzīvokļu māju pagrabos visi sāks taisīt alkohola ražotnes," pauž Liepājas domes Attīstības pārvaldes pārstāvis.

Uzņēmumu, kurš pašvaldībai lūdzis atļauju alkohola ražotnes ierīkošanai daudzdzīvokļu namā, Liepājas dome neatklāj. Zināms, ka uzņēmējiem izdevies iegūt kaimiņu piekrišanu.