Limbažos izveidots disku golfa parks

Ar pirmajam sacensībām atklāts “LIMBO disku golfa parks” Limbažos. Ideja par pilsētā pieejamo sporta aktivitāšu papildināšanu ar disku golfu radās draugu un domubiedru grupai, kas nu apvienojušies biedrībā “Limbažu dzeņi”. Puiši smej, ka šādu nosaukumu izvēlējušies, jo šajā sporta veidā ir iesācēji, un diski ar skanīgu atsitienu biežāk trāpa pa kokiem, ne grozos. Tomēr visi ir apņēmības pilni trenēties, turklāt jaunā trase uz Limbažiem vilinās arī daudzus citus šī sporta veida entuziastus, spriež biedrības pārstāvis Agris Krapivņickis. “Trase nav viegla, bet nav arī super grūta. Tā der visiem, bet pāris izaicinājumu ir. Ceram, ka mūsu pulks Limbažos augs lielāks, un tad varēsim vēl pilnveidot trasi un padarīt to aizvien interesantāku. Lai kāpinātu trases līmeni, lai varētu rīkot lielākas un mazākas sacensības Latvijas un varbūt pat Baltijas mērogā.”

Šī ir 18 grozu trase, kas nepilnu divu kilometru garumā ved no Limbažu Lielezera līdz estrādes apkārtnei, un noslēdzas pie peldbaseina. Izsludinot pirmās sacensības, 90 dalībnieku vietas aizpildījušās dažu stundu laikā. Tātad disku golfs Latvijā ir populārs un katras jaunas trases atklāšana ir nozīmīgs notikums. Par to gandarīts arī Latvijas disku golfa federācijas valdes loceklis Gatis Rudiņš. “Šogad ļoti daudz trases ir no jauna izveidotas, it īpaši lielās trases, un šī ir jau trešā, kas atklāta pēdējo pāris mēnešu laikā. Par to ir liels prieks! Tātad aug spēlētāju skaits, arvien vairāk viņu ir reģionos, un, lai nebūtu jābrauc spēlēt kur tālu projām, tiek veidoti savi spēles laukumi. Es nedaudz biju klāt arī pie Limbažu trases veidošanas, un tā ir ļoti laba. Te noteikti varēs notikt arī Latvijas kauss, Latvijas čempionāts.” Tāpat Rudiņš vērtē, ka katra trase ir ieguvums vietējai ekonomikai, jo spēlētāji, kas mērojuši tālāku ceļu, iepērkas veikalos, izmanto ēdināšanas un arī citus pakalpojumus. “It īpaši, ja būs sacensības uz divām dienām, tad absolūti visas viesnīcas būs pilnas, tā kā tas vienmēr notiek citās pilsētās šobrīd.” 

Federācijas vadītājs atzīst, ka ikviena sporta veida attīstības pamats ir bērnu un jauniešu iesaiste, tāpēc prieks, ka šī aktivitāte viņu vidū kļūst arvien populārāka, un arī spēlētāji - meistarīgāki. Latvijas izlase jau dodas spēlēt arī uz Eiropas čempionātiem. Disku golfa entuziasts Ingemārs Stalšāns stāsta, ka mūsu sportistiem ir uz ko tiekties. “Mēs cīnāmies ar igauņiem un somiem, kas ir daudzus, daudzus gadus mums priekšā, bet mēģinām noķert. Mums ir jau daži talanti, jaunieši, kas jau tuvojas viņiem. Ir jātaisa jaunas trases, pašvaldībām jāpalīdz ar finansējumu, lai ir kur spēlēt, un pēc tam jau tikai jābrauc spēlēt uz ārzemēm, varēsim noķert arī igauņus un somus.”

Pirmo sacensību dalībnieki atzina, ka Limbažos tapusi interesanta un kvalitatīva trase. Reinis Stalšāns, spēlētājs no Priekuļiem, vērtē, ka to izdevies iekārtot tādu, lai aizraujoši būtu visiem. “Tiem, kas jau ilgāk met, ir jāpacīnās par labu rezultātu, un arī tiem, kas sāks, būs diezgan azartiski, jo grozi visi ir redzami, plus mīnus sasniedzami ar pāris metieniem. Ļoti pozitīvi!” Tam piekrīt arī siguldiete Laura Purgaile. “Vienmēr jau jaunā trasē ir citādāk spēlēt nekā kādā jau ierastā. Iet visādi, ir daudz koki, bet ir forši!”

“LIMBO disku golfa parka” izveidei biedrība lūdza vietējo uzņēmēju finansiālu atbalstu un bija patīkami pārsteigti par lielo atsaucību, tāpat daļu līdzekļu piešķīra novada pašvaldība. Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023