Mums nav vienaldzīgi Ukrainas cilvēku likteņi

Jau otro gadu Ogres novada sociālā dienesta specializētajās darbnīcās tiek gatavotas ierakumu sveces, lai februārī, kad pārstāvji no Ogres dosies uz Ukrainu, varētu tās nogādāt frontes līnijas karavīriem.

Ogres novada sociālā dienesta specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola: “Es domāju, ka tā mēs pierādām, ka esam ļoti cilvēcīgi, ka mēs atbalstam viens otru un ka mums nav vienaldzīgi mūsu likteņi. Mums nav vienaldzīgi likteņi tur cilvēkiem, kas ir Ukrainā, kas ir šajā kara darbības zonā. Un savukārt mēs mācāmies empātiju, just līdzi, no sevis kaut ko dot, palīdzēt. Katram pieaugušam cilvēkam tas ir ļoti, ļoti svarīgi – dot pienesumu sabiedrībai, cilvēcei kā tādai.”

Specializēto darbnīcu vadītāja Zanda Vītola atzīst, ka katru reizi, kad tiek gatavotas sveces, tiek pieminēta arī Ukraina. Turklāt vēl ciešākas sajūtas rada doma, ka ir draugi Kijivā, kur tāpat kā Ogrē cilvēki ar garīgā rakstura traucējumiem katru dienu dodas uz specializētajām darbnīcām. Vītola: “Saikne un sajūtas ir ļoti dzīvas. Mēs vēlamies palīdzēt, bet mēs tā tieši to nevaram izdarīt, tāpēc ir kaut kas tāds, kur sevi atradām. Jaunieši ar ļoti, ļoti lielu atdevi strādā, darbojas, ieliekot ne tikai savu darbu katrā svecē, arī labās domas. Katru reizi runājot par to, tad, kad mēs aizsūtīsim mūsu gatavotās ierakuma sveces, tas karš tomēr beidzot beigsies.”

Aizvadītājā gadā specializētajās darbnīcās tika izgatavotas gandrīz tūkstoš ierakuma sveces karavīriem. Šogad izskatās, ka būs mazāk, jo trūkst materiālu. Vītola: “Mums ļoti pietrūkst skārdeņu, skārda bundžu. Es esmu ārkārtīgi pateicīga Ogres novada iedzīvotājiem. Arī tālāk. Mēs esam saņēmuši gan ar “Omniva” sūtījumiem, gan cilvēki nes, bet joprojām ļoti, ļoti pietrūkst materiāla, ko strādāt, jo resursi mums ir. Mēs gribam un varam darīt vairāk.”

Tāpēc vēl līdz 12. februārim darbnīca aicina ziedot sveču galus, metāla bundžas un gofrētu kartonu. Sveces paredzēts vest uz Ukrainu jau 14. februārī. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023