Neadekvāts vīrietis sabojā skatuves tehniku un izjauc Jaungada pasākumu

Jaunais gads Jēkabpilī sagaidīts ar nepatīkamu notikumu. Jaungada nakts pasākuma laikā kāds apmeklētājs sāka uzvesties agresīvi un sabojāja aparatūru, tādēļ pasākums tika pārtraukts un iedzīvotāji nesagaidīja plānoto Jaungada ballīti. Par laimi, neviens cilvēks notikušajā nav cietis. 

Jēkabpilī 2023.gada sagaidīšanas pasākums nenoritēja, kā plānots. Brīdī, kad uz skatuves norisinājās uguns šovs, kāds vīrietis pa darbiniekiem paredzētajām kāpnēm uzkāpa uz skatuves un sāka demolēt aparatūru. “Apmeklētājs sāka patvaļīgi, agresīvi darboties, salaužot tehnisko aprīkojumu, kas bija paredzēts vakara turpinājumam. Patiesībā šis brīdis bija gana īss, tās bija 20-30 sekundes, ko viņš paguva pavadīt uz skatuves līdz aizturēšanas brīdim, bet diemžēl pa šo laika sprīdi viņš paguva nopietni radīt bojājumus tehnikai, kas bija mūsu pakalpojumu sniedzēja tehnika. Tehnisko nodarījumu dēļ bija jāpārtrauc pasākums, to turpināt mēs vairs nevarējām sabojātās aparatūras dēļ. Tāpat dīdžejs nevarēja pilnvērtīgi darboties, viņš bija tikai iesācis. Pēc uguns šova bija turpinājumā plānota dīdžeja ballīte, kas nevarēja notikt,” saka Antra Skutele, Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes direktore.

Agresīvo vīrieti aizturēja Valsts policijas pārstāvji, kuri bija klāt pasākumā, bet tālāk no notikuma vietas, tādēļ arī vīrietis varēja netraucēti tikt uz skatuves. Jēkabpils novada Kultūras pārvalde drošības nodrošināšanu pasākumā bija uzticējusi Jēkabpils novada pašvaldības policijai, bet notikuma brīdī tur neatradās neviens pašvaldības policists. “Tanī pašā brīdī bija izsaukums no Jēkabpils slimnīcas, ka tur agresīvs pacients. Mūsējie bija aizbraukuši uz turieni, sakarā ar to, ka mums vienalga jānodrošina šie pasākumi. Sanāca idiotiski, bet neko neizdarīsi. Vienkārši tāda likuma sakritība, ka tanī brīdī bija izsaukums arī uz slimnīcu,” skaidro Indulis Surkulis, Jēkabpils novada pašvaldības policijas priekšnieks.

Pašvaldības policijā skaidro, ka viņiem esot pārāk maz cilvēkresursu, tādēļ šādos pasākumos organizatoriem būtu papildus jāpiesaista arī apsardzes firma. Kultūras pārvaldē uzsver, ka viss tika darīts atbilstoši noteikumiem, bet, ņemot vērā pieredzi, turpmāk tikšot pievērsta pastiprināta uzmanība drošībai. Incidenta rezultātā zaudējumi radušies gan uzņēmumam, kam pieder bojātā tehnika, gan Kultūras pārvaldei. Skutele:“Mūsu zaudējumi ir nenotikušais pasākums, kurš, neskatoties uz to, ka viņš nevarēja notikt, bija ar izdevumiem. Jāsaka, ka visi pasākumi ir apdrošināti, arī šis pasākums bija apdrošināts. Sazinājāmies ar apdrošinātājiem, risināsim tālāk par savu tiešo zaudējumu segšanas iespējām.”

Valsts policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess par mantas iznīcināšanu un bojāšanu. Aizturētais ir dzimis 1998. gadā. Viņš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā. Jāpiebilst, ka vīrietim alkohola reibums netika konstatēts, bet ir nozīmēta narkotisko vielu ekspertīze.


Foto: Freepik