Daugavas aizsargdambja būvdarbu līgums ir dārgākais Jēkabpils vēsturē

Jēkabpilī pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma ir atsākti Daugavas aizsargdambja būvdarbi. Vērienīgais projekts, kura izmaksas ir teju 17 miljoni eiro, paredz stiprināt dambi visā tā garumā, uzlabojot drošību un aizsargbūves izturību pret plūdiem.

Daugavas aizsargdambja būvdarbi Jēkabpilī tika uzsākti pagājušā gada oktobrī, savukārt 27.decembrī tika izsludināts ziemas tehnoloģiskais pārtraukums. Pēc nepilnu četru mēnešu pauzes remonts ir atsākts pilnā apmērā. Būvdarbus veic SIA “Jēkabpils PMK”, un uzņēmumā skaidro, ka hidroloģiskā situācija šobrīd ir labvēlīga strādāšanai. “Darbi ir atsākušies veiksmīgi. Ūdens līmenis gan šobrīd joprojām ir augsts, bet tam ir tendence strauji kristies – apmēram par 10 centimetriem dienā. Tuvākajā laikā varēsim atsākt darbus pilnā apmērā. Šobrīd šeit darbojas septiņas brigādes visā Jēkabpils dambja garumā, bet maija vidū ir plānots piesaistīt vēl astoņas, tad vasarā – tajā būvniecības karstākajā sezonā ir vēl apmēram tikpat,” saka SIA “Jēkabpils PMK” būvdarbu vadītājs Jānis Dimants.

Līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam strādnieki bija paspējuši izbūvēt dambja apakšējo atbalsta sienu aptuveni 110 metru garumā, kā arī noklāt ar akmeņiem dambja slapjo nogāzi 240 metru garā posmā. Tagad šie darbi tiek turpināti. Posmi, kas tika remontēti pagājušajā gadā, ziemas laikā un pavasara palos nav cietuši, bet bojājumi konstatēti jau esošajai, vecajai betona sienai. Dimants:“Šeit var arī redzēt – tiek jaukta esošā atbalsta siena, augšējā atbalsta siena, kas tika deformēta pagājušā gada plūdu laikā. Šajā posmā tiks pārbūvēta atbalsta siena 300 metru garumā. Arī šī nogāze tiek atjaunota. Pirmos betona darbus plānojam veikt līdz maijam, varbūt maija sākumā, bet šī gada laikā plānojam visus betona darbus pabeigt.”

Darbi notiek arī pie Jēkabpils tilta pār Daugavu. Tur šobrīd tiek turpināta slapjās nogāzes stiprināšana ar akmeņiem. Lai gan pagaidām strādnieki rosās tikai dažos dambja posmos, drīzumā paredzēts paplašināt darbības teritoriju, tādēļ iedzīvotāji aicināti ievērot norādes un nestaigāt pa dambi, lai neapdraudētu sevi un netraucētu remonta norisi.

Būvdarbu dēļ satiksmei ir slēgta blakus dambim esošā Pļaviņu iela posmā no Zvanītāju ielas līdz Mežrūpnieku ielai. Vienīgie, kuriem ir tiesības braukt pa šo posmu, ir šīs ielas iedzīvotāji un operatīvie dienesti.

Atgādinām, ka Daugavas aizsargdambja būvdarbu līgums ir dārgākais Jēkabpils vēsturē. Līgumcena ir vairāk nekā 16,9 miljoni eiro, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts un pašvaldība.