Nepilnības "Covidpass" sistēmā

Katru nedēļu divu, trīs dienu ilgā komandējumā uz Tallinu dodas apmācību vadītāja Ingrīda Kudure. Atgriežoties Latvijā, viņa ik reizi aizpilda "Covidpass" anketu, atzīmējot, ka brauciens veikts darba uzdevumā. Ministru kabinets paredz, ka 10 dienu pašizolāciju tādā gadījumā nav jāievēro. Ingrīda katru reizi saņem ziņas no likumsargiem, ka viņa ir kontrolējamo personu lokā.

Ingrīda Kudure stāsta par kuriozu gadījumu, kad vienā brīdī atnākuši divi e-pasti gan par nepieciešamību ievērot pašizolāciju, gan par to, ka jāievēro tikai tad, ja tas bijis privāts brauciens. Policijas iecirkņa inspektore viņai izskaidroja, ka šādu gadījumi ir daudz.

Likumsargi norāda uz nepilnībām "Covidpass" sistēmā un neskaidri definētiem noteikumiem, jo iedzīvotājiem bieži nav skaidrs, kāda veida darbs ārvalstīs uzskatāms par izņēmumu. Tiek pieļauts, ka cilvēki nepareizi saprot, kas tieši ir jāatzīmē.

Jānis Dreimanis, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra pārstāvis, pauž, ka problēma ir apzināta – tuvākajā laikā mēģinās iestrādāt sistēmā spēcīgākus veidus, kurā norādīt personības esamību, kustību ārpus Latvijas Republikas.

Veicot Latvijā ieceļojošo cilvēku kontroli, robežsargi un zemessargi vakar pārbaudījuši vairāk nekā 1300 personas, no kurām 30% "Covidpass" anketas aizpildījuši nebija. Par prasību neievērošanu var piemērot sodu līdz diviem tūkstošiem eiro.