No 15.novembra tiks atcelti Covid-19 dēļ noteiktie īpaši stingrie ierobežojumi

No nākamās nedēļas mājsēde beigsies - atsāksies klātienē mācības, vaļā būs skaistumkopšana, ēdināšana, notiks kultūras pasākumi. Tā šodien nolēma valdība.

Valdība lēmumu pamato tā, ka, ievērojot mājsēdes noteikumus, izdevies salauzt saslimstības pieaugumu. Kopš mājsēdes sākuma, diezgan nozīmīgi arī palielinājies cilvēku skaits, kuri gājuši vakcinēties. Tas dod iespēju atgriezties tā saucamajā “zaļājā režīmā”, taču tas būs nedaudz stingrāks - ar vairāk ierobežojumiem nevakcinētajiem, kā tas bija pirms mājsēdes. “Vēl neesam tādā īstā brīvībā, jo joprojām ir daudz nevakcinēto cilvēku, ka mums vēl būs uz paredzamo nākotni nepieciešami šāda veida ierobežojumi. Tie pamatā ir mērķēti tieši uz nevakcinētiem cilvēkiem, kuri ir vismazāk pasargāti. Tātad - galvenais ir šajā laikā, arī nākamnedēļ, izejot no mājsēdes un uz priekšu, turpināt vakcinācijas palielināšanu, īpašs izaicinājums starp gadiem vecākiem - 70, 80 gadu vecākiem. Tur ir vēl daudz darāms. Aicinu katru padomāt par sev pazīstamiem kaimiņiem, kuri, iespējams, vēl nav vakcinēti. Palīdzēt viņus uzrunāt, saprast, kā viņi varētu iegūt šo vakcīnu,” saka Krišjānis Kariņš, Ministru prezidents.

Par ikdienas gaitām nevakcinētajiem situāciju iezīmē arī veselības ministrs Daniels Pavļuts. “Nevakcinētiem cilvēkiem, kā jau brīdināju, jārēķinās ar to, ka dzīve kļūs vēl sarežģītāka. Esam ieviesuši vēl papildus pasākumus - attiecībā uz nevakcinētajiem pēc 15.novembra, vēl stingrākus, nekā tie bija pirms mājsēdes. Šis veikalu darbības ierobežojums tikai “zaļā režīmā”, ja tie ir lielāki par 1500 kvadrātmetriem, pasākuma, kultūras, izklaides skaita maksimālais ierobežojums ir noteikts 500, citas lietas. Mēs pārejam “zaļā režīmā” jeb “zaļajā lokdauna režīmā”.”

Lai arī skolas būs klātienē, tomēr, piemēram, pamatizglītībā būs jānodrošina, ka dažādu grupu, klašu vai kursu izglītojamo plūsmas nepārklājas - vienlaikus neatrodas vienā mācību telpā, kā arī nepārklājas ārā starpbrīžos. Vēl būs jāievēro, ka lielie veikali brīvdienās būs ciet. 


Foto: Freepik