Noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” uzvarētāji

Šodien noskaidroti konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” uzvarētāji. Konkursā piedalījās aptuveni 80% no visām pašvaldībām, bet par ģimenēm visdraudzīgāko novadu Latvijā atzīts Siguldas novads, kurš saņems arī naudas balvu 30 000 eiro. Pagājušajā gadā ģimenei draudzīgākās pašvaldības statusu un balvu 30 000 eiro ieguva Ropažu novads.

Siguldas novads pagājušajā gadā tika atzīts par labāko Vidzemes reģionā. Šogad pašvaldība iesākto turpināja, konkursa trešajā finālkārtā sacenšoties ar deviņām pašvaldībām, tostarp valstspilsētām. Izrādījās – visspēcīgākā.

Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja Zaiga Pūce: “Jāsaka, ka tā ir šī pozitīvā lieta, ka pašvaldības vairāk sadarbijas savā starpā un noskatās labās lietas viena no otras. Sigulda šogad tiešām bija pacentusies parādīt tās lietas, kas ir ne tikai jaunajām ģimenēm, bet kopumā, kas ir kvalitatīvai laika pavadīšanai, kas ir izglītības aspekts, vēl daudzas lietas, kas bija vēl vairāk uzlabojušās.”

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” notiek jau kopš 2017. gada. Dalība konkursā ir brīvprātīga, bet tendences rādot, ka tajā nemainīgi piedaloties ap 80% pašvaldību. Pūce: “Pamainījušās dažas pašvaldības, kuras ir nākušas klāt, piemēram, Liepāja, kas iepriekšējos gados nepiedalījās. Dažas pašvaldības varbūt ir paņēmušas pauzi, saprotot, ka tām, iespējams, ir vajadzīgs vairāk laika, lai pakalpojumus uzlabotu nopietnākā līmenī, tad varētu startēt atkal.”

Konkursā noskaidroti arī regionu uzvarētāji. Žūrija lēma, ka uzvarētāja lauri Vidzemes reģionā kā pagājušajā gadā pienākas Madonas novadam. Latgales reģionā par ģimenei draudzīgāko atzīts Ludzas novads, Kurzemē – Saldus novads. Zemgalē, kur finālā satikās Jelgavas valstspilsēta un Dobeles novads, par ģimenei draudzīgāko atzīts Dobeles novads. Atšķirībā no iepriekšējā gada naudas balvu šoreiz reģionu uzvarētāji nesaņems.