Par aizdomīgiem transportlīdzekļiem uzreiz jāziņo policijai

Pēdējā laikā aizvien biežāk iedzīvotāji pamanījuši baltas krāsas kravas autobusus, kas izteikti lēni pārvietojas pa privātmāju rajoniem vai lauku teritoriju, fotografējot apkārtni, pat uzrunājot bērnus. Nesen šāds gadījums fiksēts arī Tukuma pievārtē. Lai noskaidrotu, kāds ir šo braucēju mērķis un varētu pasargāt iedzīvotājus, Valsts policija aicina iedzīvotājus nevis brīdināt kaimiņus sociālajos medijos, bet gan nekavējoties ziņot policijai.

Sociālajos medijos ik pa brīdim cilvēki no dažādiem novadiem vērš uzmanību uz baltiem kravas autobusiņiem, kas aizdomīgi lēni pārvietojas pa privātmāju rajoniem. Nepatīkamu izbīli pirms desmit dienām piedzīvojis arī kāds tukumnieks. “Gaišā dienas laikā sētā iekšā man bērns sauļojās. Es strādāju pa sētu, biju iegājis iekšā mājā un dzirdu, ka man bērns ar kaut ko runājās,” stāsta Viktors, uzrunātā bērna tēvs.

Vietu, kur bērns sauļojies, no ielas šķir ne vien žogs, bet arī dažus metrus aiz žoga augoša koku rinda. Turklāt meita austiņās klausījusies mūziku. To, ka ReTV ar Viktoru atrodamies šajā vietā ar kameras aci var saskatīt, bet nav īsti saprotams, kā to var ieraudzīt vienkārši garāmbraucot. “Arī video bija ļoti pamanāms, ka viņš ļoti lēni, sīkumaini pēta. Tāda izlūkošana, ka pat var pamanīt bērnu šeit,” pauž Viktors.

Braucēji esot izjautājuši, kur atrodas mamma, kur tētis, bet, tētim parādoties, strauji pazuduši. Kāds bijis šo braucēju mērķis, atliek tikai minēt, bet pirmā doma esot bijusi par meitas drošību.

Apkaimē satiktie iedzīvotāji aizdomīgo busiņu neesot redzējuši, vairāk sliecas domāt, ka braucēji meklējuši viegli iegūstamas vērtīgas mantas, tomēr satiktie mikrorajona iedzīvotāji teic, ka jūtoties droši.

Vairums gadījumos cilvēki pamanot aizdomīgas personas vai transporta līdzekļus, steidz ievietot ziņojumu sociālajos medijos. 1. augustā sociālajā vietnē “Facebook” parādījies jauns brīdinājums par aizdomīgu busiņu Jelgavas novada Dalbē, bet Valsts policijā pēdējais ziņojums saņemts martā, kad Kandavā kāda balta kravas autobusa šoferis piedāvājis pārsimt līdz mājām aizvest kādu bērnu.

Kā skaidro policijā, katrā ielā nolikt patruļdienestu neesot iespējams, bet, lai iedzīvotāji varētu justies droši, par katru aizdomīgu gadījumu jāziņo policijai uzreiz.

Arī vecākiem vēl un vēlreiz vajadzētu pārrunāt drošības jautājumus ar bērniem. Ja mācības notiks klātienē un epidemioloģiskā situācija atļaus, par drošības jautājumiem skolās atkal runāšot arī policisti.


Foto: Freepik