Pēc kovida vecmāmiņu korim beidzot iespēja koncertēt

Kopš beigušies kovida pandēmijas ierobežojumi, daudzviet strauji atsākusies kultūras dzīve. Mārupē šis gads nozīmīgs vietējam senioru korim “Noktirne”. Beidzot ir atkal iespēja nākt kopā, satikties mēģinājumos un pievērsties savai sirdslietai. Turklāt - koris šogad svin savu 50 gadu jubileju. Koristes to atzīmēs Mārupes kultūras namā, kam šogad aprit 80 gadi.

Korī “Noktirne” ir vairāk nekā 40 sievu, kuras ārpus ģimenes un dārza darbiem radušas sev otro ģimeni, ko dēvē par vecmāmiņu kori. Kundzes pamatā dzied visu savu mūžu. “Ja tu reiz esi sācis dziedāt, tad aizmirst to jau nevar. Gribas arvien vairāk un vairāk piedalīties visos koncertos,” saka Valda Rupeika, senioru kora “Noktirne” vokāliste.

Kora vienīgā un ilgadējā vadītāja Ilga Bērziņa atklāj, ka dalībnieces ar labpatiku apgūst uzdoto repertuāru, kā pamatā ir latviešu komponistu populārie darbi. “Esmu tik priecīga par šiem cilvēkiem. Viņi atnāk, mēs izsmejamies, parunājamies, gatavojamies draudzības koncertiem. Tas viss dod pacēlumu!”

Lai arī kovidlaiks bija atņēmis dāmām tikšanās iespēju mēģinājumos, mācības “Zoom” platformā nekādi nesekmējās, tagad atkal kundzes reizi nedēļā tiekas Mārupes kultūras namā un gatavojas koncertiem. Līdz šim koristes vairākkārt pabijušas ārzemju koncerttūrēs, arī Latvijā iegūtas godalgotas vietas. 

Īpašie brīži ir ne vien koncerti un ārzemju braucieni, bet arī, piemēram, sievišķīgā pucēšanās pirms koncertiem. Pirms divpadsmit gadiem par vecmāmiņu kori “Noktirne” uzņemta dokumentālā filma, taču tagad jau tapis arī grāmatas melnraksts, no kā top autobiogrāfisks darbs. Mārupes kultūras nama direktore Ira Dūduma: “Vienmēr ir teikušas, ka viņām dziesma un mūzika dod visus vitamīnus. Bez senioru kora kultūras namam pietrūktu kāda puzles gabaliņa. Viņām vienkārši tur ir jābūt!”

Vecmāmiņu koris savu 50-to dzimšanas dienu plāno atzīmēt rudenī. 


#SIF_NVZ2022