Pieaudzis atklāto kontrabandas mēģinājumu skaits

Lai gan uz robežas visa uzmanība šobrīd pievērsta migrantu mēģinājumiem to nelegāli šķērsot, no Baltkrievijas un arī Krievijas turpina plūst arī kontrabandas preces. Šonedēļ kravas auto atklātas pamatīgas cigarešu slēptuves, arī kopumā šogad muitnieki atklājuši daudz vairāk kontrabandas mēģinājumus nekā pērn.

Darbs uz robežas, tiesa - nevis pēdējo nedēļu, bet mēnešu laikā kļuvis saspringtāks ne tikai robežsargiem, bet arī muitniekiem. Šīs nedēļas sākumā muitnieki Terehovā atklāja pamatīgi daudz betona kravās noslēptu kontrabandas cigarešu. Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 1,5 miljoni eiro. “Redzu pieaugumu tieši gadījumu skaita ziņā. Ja pagājušogad mums bija kopā 344 gadījumi autoceļu posteņos uz Baltkrievijas robežas, tad šogad astoņos mēnešos tie jau ir 588 gadījumi,” saka Raimonds Zukuls, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes direktors.

Kontrabandas cigaretes atrastas dažādākajās kravās. Koka brusu, akmeņogļu, šķeldas, pat saules sēklu kastu kravās. Tāpēc labs palīgs muitniekiem ir rentgena aparāts.

Kravu plūsma gan ir stabila, bet muitnieki apzinās, ka kravas auto var nākties atklāt noslēptas ne tikai cigaretes. “Pagaidām kravās vai transportlīdzekļos nav atklāti gadījumi, kad tur būtu slēpušies cilvēki, tā saucamie bēgļi. Apzinoties to situāciju, kāda tā ir, redzot to visu ikdienā, protams, nevar izslēgt tādus gadījumus, ka būs arī transportlīdzekļos vai zem tiem,” saka Uldis Ruļuks, Pāternieku MKP muitas virsuzraugs.

“Tas, kas ietekmē šo, ir situācija Baltkrievijā. Te es runāju par visām jomām, kā tā attīstīsies, kāda būs. Tas ir saistīts arī ar kontrabandas plūsmām. Un no mūsu puses - cik mēs būsim gatavi tiem izaicinājumiem, ko kontrabandisti mums liek priekšā,” pauž Raimonds Zukuls.

Bez Pāterniekiem un Silenes pie Latvijas-Baltkrievijas robežas muitas kontrolpunkts ir arī Indrā. Tur tiek pārbaudītas vilcienu kravas, bet tās no Baltkrievijas gan kursē aizvien retāk.


Foto: Freepik