“Pret mani ir vērsts bosings, un es vērsīšos tiesā.” Ogres muzeja direktore atstāj darbu

Aizvien turpinās ieilgušās nesaskaņas starp pašvaldību un muzeju Ogres novadā. Šodien Ogres novada pašvaldība sasauca domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par muzeja direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu no amata uz trim mēnešiem. Smiltniece īsi pirms domes sēdes sākuma pati pašvaldībai uzteica darbu. 

Ogres Vēstures un mākslas muzejā šodien no rīta ieradās pašvaldības policijas darbinieki, lai uzraudzītu muzeja direktores kabineta durvis. Tās ir aizlīmētas kopš pagājušās piektdienas pievakares ar norādi par iespējamu dokumentu viltošanu. Muzeja direktore norādīja, ka vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savus darba pienākumus, jo no pašvaldības puses piedzīvo nemitīgu teroru, psiholoģisko spiedienu un apmelošanu, tāpēc pati pieņēmusi lēmumu darbu atstāt. “Muzeja darbs ir dezorganizēts, arī mans darbs ir dezorganizēts kopš 1. februāra. Jau trīs mēneši. Šādi nav iespējams strādāt, es dodos prom. Pret mani ir vērsts bosings, nepārprotami, un es vērsīšos tiesā, pierādot, ka tas tā ir noticis no pašvaldības puses.”

Lai gan muzeja direktore pati uzteica darbu, plānotā ārkārtes domes sēde tomēr notika. Tajā Juridiskās nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja izklāstīja par aizdomām par dokumentu viltošanu, ko domes darbinieki konstatējuši veiktajās pārbaudēs un iespējamo interešu konfliktu kopš 2016. gada. Proti, nu jau septiņus gadus muzeja galvenā vēstures speciālista pienākumus pildīja muzeja direktores vīrs Arno Smiltnieks. Arī viņš šodien no amata atstādināts uz trijiem mēnešiem. Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja p.i. Lelde Pencele: “Šodien arī Korupcijas un apkarošanas birojam ir nosūtīta vēstule ar lūgumu veikt pārbaudi par šo visu minēto faktu pārbaudi.”

Par Smiltnieces atstādināšanu nobalsoja 13 Ogres novada deputāti, pret bija tikai viens. Domes priekšsēdētājs Egils Helmanis sēdē nepiedalījās, jo devies uz Ukrainu. Ogres muzeja direkores pienākumus dome uzticēja Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītājai Anitai Streilei.