Sākas bērnu vasaras nometnes

Šādu prieku nerada pat desmitnieks matemātikā. Burtnieku ezerā sākusies vasaras nometne, kuru bērni ļoti gaidīja. It īpaši šogad. “No marta sēdēju mājā un gaidīju, kad būs vasara beidzot, nebūs Zoom jāiet, no rīta varēs gulēt,” saka nometnes dalībnieks Oskars.

Dienas nometne “Nāc Burāt” norisinās jau piekto gadu, tā ir viena no pirmajām vasaras nometnēm, kas šobrīd sākusies Vidzemē. Pirms aktivitātēm visiem bērniem bija jāizskaidro striktie drošības noteikumi. “Protams, mēs šodien pirmo dienu satikušies izgājām cauri, teorijas, drošības jautājumiem par to, kā uzvesties. Visi ir smaidīgi, varbūt tāpēc, ka liela daļa šeit pie manis nāks. Situācija ir zināma, ka pie manis nāk, bet es domāju, ka viņi būs pozitīvi,” pauž nometnes organizators Arnis Seņkāns.

“Protams, ka ar draugiem, patusēt līdz diviem naktī ārā un tad mājās laist. Mammas dusmīgas, kur atrodas,” saka nometnes dalībnieks Pauls.

“Diezgan forši, visu gadu nav nekas īsti noticis, tad tagad vasarā ir iespēja piedalīties nometnē, tiešām ir forši, ka beidzot ir iespēja izkustēties un lietderīgi pavadīt laiku, nevis nosēdēt pie datora,” pauž nometnes dalībniece Ance.

Kopā nometnē pulcējās 20 bērni, lai gan gribētāju bija vairāk, šoreiz jauniešiem bija jāatsaka. Šogad nometnes saskaņošanai klāt nākusi arī Veselības inspekcijas pārbaude, kurā jāiesniedz informācija par drošības pasākumiem. Šovasar norisināsies vairāk nekā 900 nometnes, bet visas vēl nav saņēmušas atļauju, tāpēc vecākiem jāseko līdzi, vai nometne ir apstiprināta Valsts izglītības satura centra mājaslapā.