Septembrī Latvijas teritorijā organizēs NBS un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās mācības "Sudraba bulta"

No 19.septembra līdz 30.septembrim Latvijas teritorijā plānots organizēt Nacionālo bruņoto spēku un ārvalstu bruņoto spēku vienību kopējās militārās mācības "Sudraba bulta".

Tās būs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes štāba un vienību mācības nacionālo mācību "Namejs" ciklā. Tāpat tās būs NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sertifikācijas mācības.

Mācībās plāno piedalīties bruņoto spēku vienības no ASV, Lielbritānijas, Vācijas un Latvijas, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa.

NBS plāno piedalīties mācībās, lai pārbaudītu un pilnveidotu komandvadību, apgādes jautājumus, vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei, lai stiprinātu sadarbību starp vienībām, kā arī attīstītu uzņemošās valsts atbalsta spējas, nodrošinot sabiedroto spēku darbību Latvijas teritorijā.

Plānots, ka militārajās mācībās Latvijā piedalīsies vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām. Saskaņā ar likumu lēmumu par Latvijas armijas vienību piedalīšanos kopējās militārajās mācībās Latvijas teritorijā, ja mācībās piedalās vairāk par 500 ārvalstu militārpersonām, otrdien pieņēma Ministru kabinets.


Foto: seržants Edgars Grundšteins (Nacionālie bruņotie spēki)