Staicelē jau divus gadus nākas iztikt bez ģimenes ārsta

Lai nepaliktu vispār bez sava ģimenes ārsta, ir staicelieši, kuri piereģistrējušies ārstu praksēs kaimiņpilsētā Alojā, taču ir tādi, kuri pat mēro ceļu uz Limbažiem, Ainažiem, Valmieru vai Salacgrīvu.

Nokļūšana pie ārsta un transporta jautājums kļuvis vēl jo aktuālāks. Vakcinācijas projekta birojā gan sola, ka būs arī izbraukuma vakcinācija, tikai senioriem pašiem tai ir jāreģistrējas. Transportu tiem, kuri paši nevar nokļūt pie ģimenes ārsta, sola pašvaldībā.

Alojas novada Sociālā dienesta vadītāja Jana Beķere saka, ka visu laiku esot to piedāvājuši. Domā, kā kārtība Alojas iedzīvotājiem esot zināma – jāvēršas sociālajā dienestā, kur izskata situāciju, vai ir jāpiešķir transports.

Ko darīt, ja mediķa palīdzība ir vajadzīga steidzami? Ne vienmēr jau būtu saucama arī neatliekamā palīdzība, tāpēc tagad gluži vai ārsta lomā nākas būt vietējās aptiekas darbiniekiem.

Kad pirms diviem gadiem ilggadējā Staiceles daktere aizgāja pelnītā atpūtā, aizstājējs viņas darbam gan tika meklēts. Staiceles pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Rihards Būda uzsver, ka bija gatavi dot telpas, apzvanīja iestādes, taču pozitīvas atbildes nebija.

Jana Beķere bilst, ka galvenais arguments – nepietiekams iedzīvotāju skaits. Ģimenes ārstam, atnākot strādāt uz Staiceli, jādomā par saviem ienākumiem un ģimenes uzturēšanu.

Cerība, ka pēc kāda laika staicelieši tomēr varētu saņemt mediķa palīdzību uz vietas, tagad saistās ar ēku mazpilsētas centrā, kuru iegādājušies vietējās aptiekas saimnieki. Pēc remonta tur paredzēts pārcelt gan aptieku, gan ir arī būšot vieta ārsta praksei.

Staiceles aptiekas vadītāja Ilona Rūķe saka, ka vairāki ģimenes ārsti ir atteikuši, taču vienošanās esot ar ārsta palīgu – mediķi, kurš var strādāt patstāvīgi.

Šobrīd gan konkrēts termiņš netiek minēts, kad tas varētu īstenoties. Protams, ar savu ģimenes ārsta problēmu Staicele jau nav unikāla, daudzviet šobrīd ģimenes ārsti jau ir tā sauktajā 50 plus vecumā, un aktuāls ir jautājums, kas pēc neilga laika būs ar daudzām ārstu praksēm laukos un arī reģionu pilsētās. 


Foto: unsplash.com