Tērvetē atklāta pirmā Digitālā šķēršļu taka

Noskaidrojuši, cik garš ir sprīdis, Augstkalnes pamatskolas piektklasnieki dodas izmēģināt Digitālo šķēršļu taku. Takas nosaukums gan atkal liek domāt par e-vidi, kas visa mācību gada laikā skolēniem jau esot apnikusi, tomēr šoreiz viedierīcēm jāpaliek kabatās.

Latvijas Drošākā interneta centra izglītības darba vadītāja Liene Valdmane saka: “Šīs takas moto ir - septiņreiz nomēri, pirms nogriez. Tas nozīmē - septiņreiz padomā, pirms pieļauj kādu kļūdu internetā. Tā mērīšana notiek burtiski fiziski. Pareizā atbilde - jāmēra ar sprīžiem.”

1, 5 kilometru garajā takā izvietots divdesmit viens kontrolpunkts, kas palīdz pārbaudīt digitālo pratību par visdažādākajām tēmām, ar ko var nākties saskarties interneta vidē. Piemēram, vai vienmēr pieņemt interneta draugu izaicinājumus, kā atpazīt viltus ziņas un citas.

Maija Katkovska, Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja: “Finišā pēc iegūto punktu skaita tu redzēsi, vai tu esi tāds digitālo pratību čempions vai tomēr tev vēl ir daudz jāmācās”

Kā atzīst skolēni, pirmajā vasaras brīvlaika dienā šis ir interesants piedzīvojums, bet uzdevumi esot diezgan grūti.

 “Pats grūtākais sākumā bija saprast, kā skaitīt kopā, jo visi telefonus mēs esam atstājuši kabatās. Mēs nevelkam ārā un neskaitām uz kalkulatora, mēs izmantojam čiekurus un zariņus. Par katru desmitnieku viens čiekurs,” saka matemātikas skolotāja Gundega Ozola.

Pirmā Digitālā šķēršļu taka tika atklāta Tērvetes dabas parkā, bet plānots, ka nākamgad līdzīga izziņas taka varētu tapt arī citviet.