Tiltu Salacgrīvā pēc pārbūves plānots nodot atpakaļ pašvaldībai

Tiltu pār Salacu Salacgrīvā pēc tā pārbūves un garantijas perioda plānots nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldībai, pagājušā nedēļā informēja Satiksmes ministrija. Tikmēr Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ReTV Ziņām norāda, ka šādas sarunas ar Satiksmes ministriju nav bijušas.

Jau ziņojām, ka aizpagājušajā nedēļā 15. februārī Limbažu novada domes ārkārtas sēdē deputāti balsoja par tilta un tā būvprojekta nodošanu Satiksmes ministrijai. Par to, ka to varētu nodot atpakaļ pašvaldībai, tās vadītājs saka, ja ņem vērā, ka būvniecība varētu ilgt aptuveni divus gadus, pēc tam piecus ir uzraudzības periods, ja ieligst vēl kādas ar dokumentiem saistītas lietas, tas tad, iespējams, varētu būt pēc septiņiem astoņiem gadiem. Bet šobrīd tas nav aktuālākais jautājums. Primāri ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru, kas apstirpināja finansējuma piešķiršanu tilta rekonstrukcijai, ir jāvienojas par labuma guvēja maiņu, pašvaldība tādējādi izslēdz jebkādus riskus, kas saistīti ar šī projekta īstenošanu.

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs: “Tad pēc šiem septiņiem astoņiem gadiem, būsim reāli – astoņiem gadiem, būs jāpieņem lēmums. Ja Satiksmes ministrija saka, ka pašvaldībai jāņem atpakaļ, jāsēžas pie galda un jārunā, bet es saku – mēs par šiem jautājumiem neesam runājuši, gluži otrādi – ir bijušas sarunas par to, ka arī tranzīta ielu, kas faktiksi šobrīd ir norekonstruēta, ļoti laba ar veloceliņiem, apgaismojumu, gājēju celiņiem, ar visu infrastrukltūru, nobrauktuvēm un savienojumiem, ka mēs šo te ceļu arī varētu nodot valstij. Šīs ir tādas sarunas bijušas bez kāda gala lēmuma, kas ir atlikts. No sākuma ir jāpanāk, lai tiltam būtu stabils šis finansējums, neapdraudētu tā saņemšanu. Primāri ir tilts.”

Jautājums par tilta slikto tehnisko stāvokli aktualizēts jau pirms daudziem gadiem, un tas ir nozīmīgs, jo atrodas uz starptautiskās nozīmes autoceļa “Via Baltica”. Dienā tranzītā to šķērso liels skaits kravas automašīnu. Tas arī ir nepieciešams militārām vajadzībām. Pašvaldības vadītāja skatījumā svarīgi būtu nākotnē veidot pilsētas apvedceļu. Pagaidām tik esot iezīmēta trase. Ja apvedceļš būtu, tad gan būtu loģiksi, ka pilsētas maģistrālā iela un tilts ir pašvaldības infrastruktūra, bet apvedceļš valsts īpašumā.