Tūrisma nozares pārstāvji aicina demisionēt D. Pavļutu un J. Reiru

Tūrisma un ar to saistītās nozares uzskata, ka tieši veselības ministrs Daniels Pavļuts no “Attīstībai/Par!” un finanšu ministrs Jānis Reirs no “Jaunās Vienotības” ir atbildīgi, ka nu jau trešo gadu nozare nīkuļo. Tūrisma krīzes vadības komiteja aicinās ministrus demisionēt.

Ar tūrismu saistītās nozarēm jau kopš pandēmijas sākuma Latvijā esot nācies samierināties ar ierobežojumiem, kas nav līdzvērtīgi tuvējām kaimiņvalstīm. To pierādot arī ceļotāju plūsma prom no Latvijas. “Ne no vienas, ne otras ministrijas neesam jutuši sapratni par to, ka joprojām ir šie ierobežojumi. Mūsu nozarēm ierobežojumi ir palikuši tādi, kādi viņi ir, tieši tāpat un atbalsts bija tikai par oktobri un novembri. Gada nogalē, vai tas bija darba vietas pasākums, lielākoties korporatīvie pasākumi, mēs zinām ļoti daudz gadījumus, kad pēdējās dienās tika atceltas rezervācijas un šie pasākumi notika blakus kaimiņvalstīs. Mēs zaudējām lielas naudas summas, ko varēja ieguldīt gan attīstībā, gan arī nodokļu nomaksā,” saka Santa Graikste, Latvijas Viesnīcu un tūrisma asociācijas izpilddirektore.

Lai izdzīvotu, tūrisma nozare līdz pilnīgai ierobežojumu atcelšanai lūdz turpināt izmaksāt algu subsīdijas darbiniekiem, nodrošināt atbalstu apgrozāmo līdzekļu plūsmas segšanai, kā arī saņemt atbalstu dažādu komunālo izmaksu segšanai. Tai skaitā samazināt nekustamā īpašuma maksājumus Rīgā, kur tūrisma nozare šobrīd cieš vissmagāk. 


Foto: Ieva Ābele, Saeima