Ugunsgrēkā Lielvārdē pirmdienas rītā gājis bojā cilvēks

Ogres novada Lielvārdē pirmdienas rītā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

Šorīt plkst.6.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Ogres novada Lielvārdi, kur divstāvu dzīvojamā ēkā dega istaba un loga rāmis 10 kvadrātmetru platībā. 

Ugunsdzēsēji no degošās mājas izglāba vienu cilvēku, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem, taču mediķi konstatēja cilvēka nāvi. 

Īsi pirms plkst.8 VUGD darbu notikuma vietā noslēdza.

Savukārt svētdien, 30.aprīlī, plkst.10 saņemts izsaukums uz Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dzīvoklī uz plīts bija dedzināti plastmasas izstrādājumi 0,2 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks. Plkst.10.37 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst.12.07 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ogres novada Jumpravas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā dega dzīvoklis un bēniņi 120 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās, evakuējās četri cilvēki, viens no tiem notikumā cieta. Ugunsgrēkā cieta arī ugunsdzēsējs, abi cietušie nodoti NMPD. Plkst.15.08 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien, 30.aprīlī, plkst.18.14 VUGD saņēma izsaukumu arī uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur dega vienstāva pirts telpa un priekštelpa 15 kvadrātmetru platībā. Plkst.20.49 ugunsgrēks likvidēts. Dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs, kurš tika nodots NMPD.

Savukārt plkst.21.34 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Zentas Mauriņas ielu Rīgā, kur daudzdzīvokļu ēkā kādā dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Par piedūmojumu mājoklī signalizēja dūmu detektors. Ugunsdzēsēji no dzīvokļa izglāba vienu cilvēku. Plkst.22.26 ugunsgrēks likvidēts.

Pagājušajā diennaktī - no 30.aprīļa plkst.6.30 līdz 1.maija plkst.6.30 - VUGD saņēma kopumā 58 izsaukumus, tostarp 31 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem 11 uz kūlas un vienu uz meža ugunsgrēkiem, 16 uz glābšanas darbiem un vēl 11 izsaukumi bija maldinājumi.Foto: Freepik; ilustratīvs