Ukrainas bēgle Latvijā atrod trīs pusbrāļus

Bēgot no kara Ukrainā, pavisam negaidīts pavērsiens kādai ģimenei - satikušies trīs pusbrāļi un viņu māsa, par kuru eksistenci gadu desmitiem neviens pat nenojauta. Šobrīd ukrainiete Katrīna apmetusies pie vecvecākiem Talsu novadā, bet viņas trīs pusbrāļi dzīvo Ogrē. Pirmā klātienes satikšanās visiem drīzumā vēl priekšā.

Gandrīz 30 savas dzīves gadus Katrīna Zvirbule-Hotčenkova aizvadījusi Hersonā, Ukrainā. Savu tēti, kuru pēdējo reizi viņa redzēja piecu gadu vecumā, bez panākumiem meklēja no 2004. gada. Kā šobrīd noskaidrojies, jau tobrīd tētis bija aizgājis mūžībā. Sākās karš un bēgļu gaitas. Tikmēr, izrādās, ka viņas pusbrālis arī bija sācis meklēt kontaktus ar Katrīnu. Pateicoties televīzijas raidījumam, kurā meklē radus visā pasaulē, tas arī izdevās. “Es biju cerējusi atrast vienu cilvēku, bet atradu trīs, četrus, pat piecus. Nesen piedzima brāļa bērniņš, un es tagad esmu arī tante. Ļoti mīlu bērnus, tāpēc ar nepacietību gaidu tikšanos – pat gandrīz vairāk nekā ar brāļiem. Man atsūtīja fotogrāfijas, gaidu, kad varēšu turēt viņu rokās,” saka Katrīna Zvirbule-Hotčenkova

Katrīna ar ģimeni atbēga ar ģimeni uz Latviju jūlija beigās - tagad viņa ar dēlu Maksimu un mammu dzīvo Talsu novadā. Katrīnai līdz šim izdevies sazināties ar brāļiem tikai telefonsarunās. “Jūs pat nespējat iedomāties, ko pa ceļam esam pārdzīvojuši un redzējuši,” saka Katrīna, tāpēc, bēgot no kara, viņai bija vienalga, uz kuru pasaules malu doties. Bet jaunatrastie radinieki mudināja doties uz Latviju. Šobrīd viņa un Maksims pat pieteikušies Latvijas pilsonībai, mācās latviešu valodu.

Aktīvākais saziņā ar jaunatklāto māsu ir vecākais no pusbrāļiem. Viens par otra eksistenci viņi uzzināja vien pirms dažām nedēļām, un Sandris atzīst, ka komunikācija ar māsu ir viegla. “Ar bildēm mainījāmies, es viņai izstāstīju par savu ģimeni, viņa – par savu. Par Ukrainu viņa stāstīja un sevi. Baigi forši, ka ģimenes pieaugums ir lielāks. Brāļiem vēl nav sanācis iepazīties, bet es viņiem esmu izstāstījis,” saka Sandris Birnītis, Katrīnas pusbrālis.

Starptautiskā raidījuma “Gaidi mani” brīvprātīgais Latvijā Mārtiņš Ziebergs, kurš saveda kopā Katrīnu un viņas pusbrāļus, atzīst, ka šobrīd kara dēļ cilvēkiem ir lielāka interese gan par radiem Ukrainā, gan ukraiņiem par savām saknēm Latvijā. “No tā raidījuma “Gaidi mani” redakcijas man atsūtīja sarakstu ar aptuveni 60 cilvēkiem, kuri meklē radus. Radus un draugus Latvijā.”

“Es esmu priecīga un ļoti pateicīga visiem ceļā sastaptajiem. Un tiem, kuri meklē savus radiniekus, gribu novēlēt nekad nepadoties – vienmēr ejiet uz priekšu. Ja neatradīsiet meklēto radinieku, tad atradīsiet citu,” saka Katrīna Zvirbule-Hotčenkova, ukrainiete.

Dienā, kad ReTV viesojās pie Katrīnas ģimenes, viņa gaidīja labas ziņas no slimnīcas. Lai brīdī, kad izveseļojies būs sasirgušais vectētiņš, Katrīna visbeidzot varētu doties uz Ogri satikt savus pusbrāļus.


#SIF_NVZ2022