Uzņēmēji izveido “Saules parku”

Neraugoties uz energoresursu straujo cenu kāpumu un citiem izaicinājumiem, ar kuriem šogad jāsastopas uzņēmējiem, vairāk nekā piecdesmit Dobeles apkaimes uzņēmumi apvienojuši spēkus, dobelniekiem uzdāvinājuši multifunkcionālu atpūtas vietu “Saules parks”. Uzņēmēji cer, ka jauniešiem tā ļaus jēgpilnāk pavadīt brīvo laiku.

“Saules parka” atklāšanas dienā saule dobelniekus nelutināja, tomēr tas nebija šķērslis gan lieliem, gan maziem atnākt un iemēģināt jaunās iekārtas.

Laukumu pilsētas centrā pie Dobeles Amatniecības vidusskolas vēl ne tik senā pagātnē varēja saukt pat par degradētu vidi. Kā stāsta kādreizējā domes vadība, pašvaldība esot mēģinājusi šo vietu sakārtot, taču tālāk par projektu neesot tikuši, jo finansējums realizācijai neesot atradies. Neveiksmīgs esot bijis arī mēģinājums projektu īstenot kopā ar blakus esošo lielveikalu ķēdi. Tagad “Saules parku”, kurā ir seši laukumi dažādām aktivitātēm, zem biedrības “Dobeles bērniem” karoga, neraugoties uz izaicinājumu pilno laiku, īstenojuši piecdesmit pieci apkaimes uzņēmumi. “Ļoti dažāda veida uzņēmumi, kuri piedalījās gan ar materiāliem, gan ar darba spēku, gan finansiāli. Ļoti dažāda veida. Tiesa, ka šī projekta realizācija jau sākās kovida krīzē, šogad mums vēl ir jauni izaicinājumi, tādēļ ir vēl lielāks prieks,” saka Kristaps Amsils, biedrības “Dobeles bērniem” valdes loceklis, A/S “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs.

Multifunkcionālajā laukumā ir bērnu rotaļu zonas, ielu vingrošanas un parkūra laukums, spēļu laukumi, kā arī galda teniss un galda futbols. Līdz šim Dobelē pārsvarā bijuši nelieli rotaļu laukumi mikrorajonos, tāpēc uzņēmēji uzskata, ka tas palīdzēšot mazināt jauniešu laiskošanos uz ielām un pie viedierīcēm. “Viennozīmīgi, es domāju, ka šī būs vieta, kas spēs nodarbināt mūsu jauniešus, mūsu bērnus, pavisam noteikti spēs kaut uz mirkli atraut mūsu bērnus no modernajām tehnoloģijās, kas, atzīsim, šodien ir problēma,” uzsver Kristaps Amsils,

“Saules parks” ir uzņēmēju dāvana pašvaldībai, kam būs jārūpējas arī par tā apsaimniekošanu. Multifunkcionālā parka izveide uzņēmējiem izmaksājusi ap pusmiljonu eiro.#SIF_NVZ2022