VUGD darbinieku tur aizdomās par par narkotisko vielu nelikumīgu apriti

Iekšējās drošības birojs (IDB) februāra sākumā Austrumzemgales prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu pret kādu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes darbinieku par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā, aģentūru LETA informēja IDB priekšnieka palīdze Santa Bivbāne.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka ugunsdzēsējs realizācijas nolūkā pie sevis un savā lietošanā esošajās telpās glabāja marihuānu. Kriminālprocesa ietvaros tika izņemti un ekspertīzes veikšanai nodoti vairāki simti gramu marihuānas izžāvētā un neizžāvētā veidā.

VUGD darbiniekam piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu.

Pret viņu rosināts uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 2531.panta pirmajā daļā paredzētā nozieguma izdarīšanu - narkotisko vielu neatļautu glabāšanu realizācijas nolūkā.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu nozieguma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Idb ir iekšlietu ministra tiešā pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras funkcijās ietilpst atklāt, izmeklēt un novērst noziegumus, kurus izdarījuši Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu, izņemot Valsts drošības dienestu, nodarbinātie, kā arī ar vardarbību saistītus noziegumus, kurus dienesta pienākumu pildīšanas laikā izdarījušas Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm vai Ostas policijas un pašvaldības policijas darbinieki.


Foto: Freepik