Ziemassvētki bērniem bez saldumu paciņām

Līdz Ziemassvētkiem vēl ir divi mēneši, bet pašvaldības jau plāno, kā samazināt Ziemassvētku tēriņus. Vairums pilsētās skaitā un laikā tikšot ierobežoti dekori un vides objektu izgaismošana, bet Ķekavas novads nolēmis atteikties arī no pašvaldības finansētām saldumu paciņām.

Energoresursu cenu kāpuma ietekmē palielinās arī pašvaldību tēriņi, tāpēc tiek meklētas iespējas ietaupīt. Ķekavas novadā taupības nolūkos uz laiku samazināts publisko apmeklējumu laiks peldbaseinā, bet tagad pieņemts lēmums atteikties arī no pašvaldības finansētām Ziemassvētku saldumu paciņām, ko līdz šim saņēma mazaizsargāto grupu iedzīvotāji. Uzrunātās daudzbērnu ģimenes ReTV stāsta, ka tas nebūšot liels zaudējums, galvenai , lai tiktu radīta svētku sajūta. “Pagājušajā gadā paciņa bija pusgadu vecam bērnam un 2,5 gadus vecam bērnam. Viņi jau tāpat nezina, no kurienes tā paciņa nāk, pusgadu vecam bērnam mēs nemaz nedodam konfektes,” saka Marts Putniņš piecu bērnu tēvs.

“Es domāju, ka viņi varējato naudu nevis konfektēs dot, bet, piemēram, salavečus noorganizēt. Tāpat vecākiem tas salavecis ir jāorganizē, un tur arī ir izdevumi,” saka Evita Strode, trīs bērnu mamma.

Kā ReTV skaidro pašvaldībā, ietaupījums būšot ap 17 000 eiro, bet šī nauda netikšot izmantota rēķinu apmaksai. “Mēs šo pabalstu novirzām zālēm, ārsta un zobārsta pakalpojumiem trūcīgām, maznodrošinātām personām un pensionāriem. No esošiem 200 eiro pabalstu palielinām līdz 250 eiro,” saka Juris Žilko, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs.

Citās pašvaldībās ietaupīt uz Ziemassvētku tēriņu rēķina cer samazinot izdevumus pilsētu rotāšanai. Dobeles novadā veiktajā iedzīvotāju aptaujā 70% respondentu šādu priekšlikumu gan noraidījuši.

Dobeles novada domes priekšsēdis ReTV teic, ka Ziemassvētku lielā egle noteikti būšot. Ja iedzīvotāji grib, būs arī izgaismoti dekori un vides objekti. Tomēr meklēšot veidu, kā to darīt taupīgi.

Taupības pasākumi Ziemassvētku dekorācijām plānoti arī citās Zemgales pilsētās, tomēr svētku sajūta noteikti tikšot radīta.#SIF_NVZ2022