Aicina atjaunot prasību sabiedriskās vietās likt maskas

Vakar Latvijā reģistrēti 1429 jauni kovida pacienti. Vērojams, ka pieaug saslimstības kumulatīvais rādītājs, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Vidzemes slimnīcā no pirmdienas būs karantīna. Arī citās ārstniecības iestādēs jau novēro vai paredz kovida gadījumu skaita pieaugumu. Šur tur izskan aicinājums atjaunot vismaz minimālus piesardzības pasākumus, piemēram, maskas arī plašākā sabiedrībā.

Karantīna Vidzemes slimnīcā nozīmēs ierobežojumus pacientu apmeklējumos, proti, tuvinieki tikai pa vienam drīkstēs apciemot vienīgi ļoti smagus slimniekus, ar ārsta atļauju un ne ilgāk par 15 minūtēm.  SIA “Vidzemes slimnīca” pārstāve Benita Brila: “Ierobežošana ir ar tādu mērķi, lai no ārpuses pie tiem pacientiem, kuri jau ir slimnīcā kādu citu saslimšanu dēļ, no ārpuses neatnestu vēl kādu vīrusu, kas varētu pasliktināt pacienta veselības stāvokli.” 

Vidzemes slimnīcā joprojām notiks ģimenes dzemdības, kā arī būs iespējams sirdzējiem nogādāt paciņas. Savukārt tieši kovida slimnieku skaita ziņā patlaban īpašs pieaugums neesot vērojams. Daugavpils slimnīcā gan šādu pacientu skaits ir pieaudzis no vidēji 30 līdz 38, bet papildus piesardzības pasākumi netiek ieviesti, jo tie bijuši diezgan stingri arī līdz šim.  Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs: “Viss tika ļoti kontrolēts – gan apmeklējumi, gan testēšana, gan viss pārējais. Līdz ar to es domāju, ka mēs pagaidām vēl paliksim pie šiem daļējiem ierobežojumiem – stingriem, tomēr vēl ne pie pilnīgas karantīnas. Ja ies trakāk, ja mēs redzēsim, ka jāpārprofilē nodaļas, jāpārvirza personāls, protams, kā bija 2020. gada un 2021. gada rudenī, slēgsim pilnībā slimnīcu.” 

SIA “Liepājas Reģionālās slimnīca” valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks saka: “Nekādus speciālus pasākumus patlaban mēs neieviesīsim. Ja [kovids] ir Vidzemē un Rīgā, tas liecina, ka tas jau nekur nav pazudis. Kā rāda iepriekšējie kovida viļņi un attīstība, Līdz Liepājai, līdz Ventspilij, līdz Kurzemei [tie] atnāk ar kādu divu, trīs nedēļu novēlošanos.” 

Tikmēr ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava sociālās saziņas vietnē “Twitter” raksta, ka kovids ir “ieskrējies”, taču statistikā tas neatspoguļojas, jo laboratorijās to pārbauda reti. Neesot grūti prognozēt, ka lielāks uzliesmojums esot vien dažu nedēļu jautājums, tādēļ sarunā ar ReTV viņa aicina atjaunot kaut minimālus piesardzības pasākumus: “Iespējams, vajadzētu atjaunot arī plašāku testēšanu, lai saslimstība parādās oficiālajos datos, jo šobrīd nav prasības visus aizdomīgos pacientus testēt laboratorijā. Un droši vien vajadzētu atjaunot kaut kādus ierobežojumus, piemēram, sejas maskas sabiedriskajā transportā.” 

Grigorijs Semjonovs: “Es principā ikdienā izmantoju sabiedrisko transportu; tas jau redzams, ka taksometros, autobusos, tramvajos jau gandrīz katrs otrais klepo.” 

Daugavpils slimnīcas vadītājs uzskata, ka katram pašam jādara viss iespējamais, lai mazinātu kovida un sezonālo elpceļu slimību izplatību un lai nenāktos atkal ieviest radikālus pasākumus visā valstī. Semjonovs atgādina, ka jāmazgā rokas, jāvairās no biezi apmeklētām vietām vai jāvalkā maska un nevajag iet sabiedrībā, ja ir saaukstēšanās pazīmes. Foto: Freepik