Aivars Kraps atkāpjas no Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja amata

Pirms sēdes, kas attālināti norisinājās 28.janvārī, masu mediji saņēma no pilsētas mēra Aivara Krapa rakstisku paziņojumu, kurā teikts: “Nespējot šobrīd pilnvērtīgi turpināt pildīt sava ieņemamā amata pienākumus, esmu pieņēmis lēmumu atkāpties no Jēkabpils domes priekšsēdētāja amata. Pirmām kārtām vēlos nodrošināt, lai pašvaldības darbā nerastos nekādi šķēršļi.” Viņš nolēmis izstāties arī no partijas “Latvijas attīstībai”, lai, pēc viņa vārdiem, kolēģi netiktu ierauti skandālā, kamēr Aivars Kraps nav pierādījis savu nevainību.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps: “Jā, es atkāpjos no domes priekšsēdētāja amata. Jūs varat izlasīt manā paziņojumā, kāpēc es to daru un kāpēc tieši šajā mirklī. Varu apbēdināt Kļaviņas kundzi – tas noteikti nav tāpēc, ka jūs uzrakstījāt savu iesniegumu.”

Līga Kļaviņa, domes opozīcijas deputāte no Latvijas Zemnieku savienības, nedēļas sākumā adresēja Aivaram Krapam iesniegumu. Tajā viņš tika aicināts atkāpties no priekšsēdētāja amata, izvērtēt savu darbību domē deputāta statusā.

Dobes priekšsēdētājs vai viņa vietnieks (atbilstoši likumam “Par pašvaldībām”) var atkāpties no ieņemamā amata - rakstveidā jāpaziņo par to domei. Pilnvaras beidzas nākamajā domes sēdē pēc iesnieguma iesniegšanas.

Aivars Kraps gan uzsver, ka pagaidām nav iesniedzis domē rakstisku iesniegumu, tādēļ mēra pilnvaras vēl ir spēkā līdz nākamajai domes sēdei. Vietvarā informē, ka nākamā plānotā domes sēde paredzēta 25.februārī - pagaidām jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai nav paredzēts organizēt ārkārtas domes sēdi. Jāuzsver, ka domes priekšsēdētāja pienākumus Aivars Kraps jau šobrīd nedrīkst pildīt, jo to aizliedz KNAB noteiktā prasība.


Foto: LETA