Aizvadītajās četrās diennaktīs no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 201 cilvēks

Aizvadītajās četrās diennaktīs no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēts 201cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze.

Pirmdien no nelikumīgas robežas šķērsošanas atturēti 90 cilvēki. Humānu apsvērumu dēļ aizvadītajā diennaktī valsts robežas šķērsošana nav liegta trīs cilvēkiem.

Svētdien no robežas šķērsošanas atturēti 45 cilvēki, sestdien - 44 cilvēki, bet pagājušajā piektdienā - 22 cilvēki.

Valdība 2021.gadā 10.augustā nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju Ludzas un Krāslavas novados, kā arī Daugavpilī. Tā vairākkārt pagarināta, un pēdējais pagarinājums noteikts līdz 10.maijam. Iepriekš vairākkārt ticis debatēts, ka ārkārtējās situācijas vietā pierobežā varētu noteikt kādu citu regulējuma veidu, taču nekādas izmaiņas nav sekojušas.

Valdība otrdien plāno lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu Baltkrievijas pierobežā līdz 10.augustam.

Šogad līdz 25.aprīlim no nelikumīgas Latvijas-Baltkrievijas robežas šķērsošanas atturēti 2146 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ Latvijā uzņemti 175 cilvēki.

Pērn kopumā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Tuvojoties vasarai, nelegālās imigrācijas riski uz robežas ar Baltkrieviju, visticamāk, pieaugs, pagājušajā nedēļā aģentūrai LETA atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

IeM norādījusi, ka Krievijas sāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildu riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latvijas, tas ir, izdarīt spiedienu uz ES un NATO.

Arī no Lietuvas un Polijas kompetentajām institūcijām joprojām tiekot saņemta informācija par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu no Baltkrievijas teritorijas.


Foto: Ivars Soikāns/LETA