Atklāj akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē”

Tūrisma sezona Zemgales pierobežā jau kopš 2017. gada sākas ar akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” atklāšanu. Aizvadīto gadu laikā vairāk nekā 500 akcijas dalībnieku iepazinuši sešdesmit četrus mazāk zināmus tūrisma objektus Latvijā un tik pat daudz Lietuvā. Ieguvums esot abām pusēm. “Katru gadu mēs atrodam jaunus objektus, ko vajag apskatīt. Tiek atjaunoti vecie objekti, un, lai apskatītu visus objektus, piemēram, pie mums Biržos, vajag divas dienas,” saka Vitas Jareckas, Biržu pašvaldības mērs no Lietuvas.

Vecumnieku Tūrisma informācijas punkta speciāliste Aira Odinga saka: “Noteikti mūsu novads ir ieguvējs, jo ar akcijas palīdzību, īpaši pēdējos gados, ir pievērsta uzmanība mazāk zināmiem objektiem. Līdz ar to cilvēkiem, kuri zina lielus objektus, radusies interese braukt uz mazāk zināmām vietām, kas ir stimuls pašvaldībai vairāk gatavoties, kas savukārt ir stimuls ēdinātājiem vairāk gatavoties tūristu uzņemšanai.”

Šodien četru Latvijas pierobežas, un četru Lietuvas pierobežas pašvaldību pārstāvji pulcējās uz Adžunas/Žeimelis robežas, kam šogad aprit simtā gadskārta kopš tā izveidota, lai simboliski dotu startu piektajai kaimiņu apceļošanas sezonai. Tomēr šogad akcija solās būt citāda.

Akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē” turpinās arī pandēmijas laikā. Šogad gan ar kaimiņiem lietuviešiem var tikties izejot cauri virtuālajiem vārtiem, bet katrs savā valstī meklē visus sešpadsmit apskates objektus.

Savas izmaiņas šajā akcijā ievieš arī Administratīvi teritoriālā reforma, kas paredz, ka līdzšinējo četru pašvaldību vietā, akcijai noslēdzoties, būs tikai viena, bet nolikums paredz, ka balvu fondā katra pašvaldība iegulda 1000 eiro.

Bauskas Tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure pauž: “Mēs arī domājam, kā mēs varētu turpināt šo akciju, jo mēs jūtam, ka mēs to vēlamies. Varbūt mēs paplašināsim, iesaistīsim kaimiņus no Jelgavas novada, no Tērvetes, kuri vēlēsies iesaistīties. Tā padarot vēl interesantāku šo teritoriju.”

Jāpiebilst, akcija noslēgsies 30. augustā, un rudenī uz Latvijas-Lietuvas robežas tiks sadalītas arī šogad iegūtās balvas.