Atklāj atjaunoto ceļu uz poligonu Daibē

“Mums ir milzīgs gandarījums par to, ko kopā ir izdevies paveikt! 3,77 km garumā uzbūvēt ceļu. Nebūs putekļu, nebūs dubļu, būs skaisti uzbūvēts ceļš, pa kuru mums visiem braukt,” stāsta SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis. 

Svinīgi atklāts pārbūvētais valsts vietējās nozīmes autoceļa V286 Kūdums-Daibe-Pīpeņi posms, kas ved uz reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”. “Šis ceļš ir ļoti būtisks infrastruktūras objekts uz reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”. Mums tā ir ikdiena, līdz ar to esam ļoti pateicīgi gan plānošanas reģionam, gan Cēsu pašvaldībai, gan Satiksmes ministrijai, gan “Latvijas Valsts ceļiem”, gan projektētājiem, gan būvniekiem par to, ka šodien mums tas ceļš ir,” stāsta Gints Kukainis. 

Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “Šeit mēs attīstām savu ražošanas zonu, šobrīd būvējas vēl viens ražošanas angārs, līdz ar to tas arī potencionāli uzņēmējam būs no svara. Protams, šeit ir lauksaimnieki, uzņēmēji, iedzīvotāji. Domāju, ka tas ir priecīgs brīdis.”

Realizējot autoceļa pārbūvi, galvenajos darbos iekļauta esošās konstrukcijas demontāža, koku un krūmu zāģēšana, apauguma noņemšana, grāvju tīrīšana un rakšana, kā arī caurteku būvniecība. VSIA “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis: “Vecais ceļš ne tikai savu mūžu bija nokalpojis, bet arī radīja diskomfortu piegulošo māju īpašniekiem un arī pašam uzņēmumam tālāk attīstoties. Šis ceļa posms ir stratēģisks ne tikai vienam uzņēmumam vai atsevišķiem piegulošo māju īpašniekiem, tas ir svarīgs visam reģionam, jo šeit notiek atkritumu apsaimniekošana faktiski visā Vidzemes reģionā.”

Ceļam veikta pilna salizturīgās un pamata nesošo konstruktīvo kārtu pārbūve un izbūvēts asfalta segums divās kārtās, kā arī veikta satiksmes organizācijas aprīkojuma uzstādīšana un labiekārtošanas darbi. “Šī konstrukcija ir plānota. Mēs esam rēķinājušies ar to, ka smagā transporta satiksme šeit notiks. Tā kā tas ir asfalta ceļš, tā ir bijusi ceļa pārbūve. Attiecīgi šim ceļam ir jākalpo,” tā saka Mārtiņš Lazdovskis.

Gints Kukainis: “Katrā ziņā arī mēs no savas puses parūpēsimies, lai šis ceļš tiek pietiekami apsaimniekots, uzturēts, lai tam būtu saules mūžs!” 

Rozenbergs : “Neapšaubāmi tā ir drošība, jo ceļš ir ar prognozējamu ceļa segumu un kvalitāti, uzturēšana, noteikti nav vairs jāgreiderē. Protams, ka ir tīras mašīnas un mazāk putekļu.”

Neskatoties uz to, ka šis ceļš nesavieno vairākus novada centrus, tas varbūt ir mazāk nozīmīgs, taču ir svarīgi likt lielāku uzsvaru uz zaļo ceļu un apkārtnes sakopšanu. Satiksmes ministrija ir atbalstījusi, lai veicinātu šāda ceļa posma izbūvi. Cēsu novada domes priekšsēdētājs dalās: “Katrs kilometrs ceļa ir ļoti nozīmīgs. Īpaši, ja ir iespēja apstrādāt ar melno segumu, īpaši lauku teritorijās. Šajā ceļā neapšaubāmi katru dienu desmitiem atkritumu automašīnas dodas uz poligonu un no.” 

Kopējās būvdarbu izmaksas sastāda 1,63 miljonus eiro. Autoceļa pārbūves darbi sākās šā gada aprīlī. Būvdarbus veica SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzību nodrošināja AS “Ceļuprojekts”. Būvprojekta izstrādātājs un autoruzraugs SIA “Ceļu komforts”.


#SIF_MAF2023