Ātrāk un izdevīgāk! Gudra iepirkšanās interneta veikalos

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izvēlas iepirkties interneta veikalos. Tam ir vairākas priekšrocības: iespēja iepirkties, neizejot no mājas, milzīgas izvēles iespējas, laika un enerģijas taupīšana, kāroto preci bieži iespējams iegādāties izdevīgāk. Izmēģiniet iepirkšanos interneta veikalos – lūk, padomi, kā to izdarīt ātrāk, izdevīgāk un, galvenais, gudri!

Veiciet pirkumus laicīgi

Lai arī iegādāties kāroto interneta veikalā iespējams ļoti ātri, jārēķinās, ka pirkuma nokomplektēšana un piegādāšana prasīs laiku. Lai iegādāto saņemtu bez steigas un uztraukumiem, veiciet pirkumus laicīgi – centieties plānot nepieciešamo! Piemēram, Jūs jau rudenī zināt, ka ziemā Jums būs nepieciešama bieza virsjaka un silti zābaki.

Izveidojiet iepirkumu sarakstu

Jā, arī iepērkoties interneta veikalā vajadzētu izveidot iepirkumu sarakstu – tas palīdzēs koncentrēties uz patiesi nepieciešamo, nepārtērēties un nepavadīt interneta veikalos neskaitāmas stundas. Iepirkumu saraksts palīdzēs arī nošķirt vajadzības no vēlmēm.

Salīdziniet cenas dažādos interneta veikalos

Pašreiz interneta veikalu piedāvājums ir tik plašs kā vēl nekad, tādēļ nesteidzieties un salīdziniet izvēlētās preces cenas dažādos interneta veikalos! Ir arī speciāli cenu salīdzināšanas rīki, kur, ievadot nepieciešamo preci, tiek atlasīti dažādi interneta veikali, sākot no zemākā cenu piedāvājuma. Tomēr atcerieties, ka lētākais, gluži tāpat kā dārgākais, nenozīmē, ka tas ir labākais – rūpīgi izpētiet preces kvalitātes rādītājus!

Ja nepieciešams, lielākam pirkumam pieejams aizdevums online, tomēr atcerieties, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ izvērtējiet savas iespējas aizdevumu atmaksāt.

Meklējiet atlaižu piedāvājumus

Atlaides var palīdzēt ietaupīt gana daudz, turklāt internetā tās sastopamas ik uz soļa. Varat izmantot sezonu un starpsezonu izpārdošanas piedāvājumus vai, piemēram, meklēt atlaides kodus! Atlaides kodus varat meklēt veikalu sociālajos tīklos, viedokļu līderu sociālajos tīklos vai e-pastā, kur tirgotāji mēdz sūtīt īpašus piedāvājumus. Turklāt, ņemiet vērā, ka interneta veikalu atlaides daudzos gadījumos savstarpēji summējas!

Izmantojiet preču filtru un atzīmējiet atbilstošos parametrus

Teju katrā interneta veikalā pieejams preču filtrs, kurā apkopoti dažādi parametri, kā piemēram izmērs, krāsa, cena. Atkarībā no savas situācijas, varat atzīmēt atbilstošos parametrus – interneta veikals automātiski atlasīs Jums interesējošās preces, tādējādi palīdzot Jums ietaupīt laiku! 

Izmantojiet atsevišķu bankas kontu

Interneta veikalā ir pavisam viegli pārtērēties, tādēļ iesakām izveidot atsevišķu bankas kontu un norēķinu karti, kas paredzēta tieši pirkumiem internetā! Turiet šajā bankas kontā tikai tik daudz naudas, cik esat ieplānojis pirkumiem interneta veikalā – tas ne tikai palīdzēs nepārtērēties, bet arī parūpēsies par Jūsu finanšu drošību. Lieliska pieeja ir konkrēto naudas summu ieskaitīt šajā kontā tikai neilgu brīdi pirms pirkuma veikšanas.

Kā iepirkties internetā droši?

Interneta veikaliem kļūstot arvien aktuālākiem, diemžēl pieaug arī kibernoziegumu skaits. Lai iepirkšanās interneta veikalā būtu ne tikai ātra, ērta un gudra, bet arī droša, ievērojiet sekojošo:

●     Izmantojiet spēcīgu paroli

Tieši parole nosaka, cik viegli vai sarežģīti ir uzlauzt Jūsu profilu. Interneta veikala parolē izmantojiet gan lielos, gan mazos burtus, papildinot tos ar simboliem. Katrā interneta veikalā vajadzētu būt atšķirīgai parolei!

●     Neizmantojiet publiskas ierīces un interneta tīklus

Iepērcieties interneta veikalos tikai un vienīgi no savām personīgajām ierīcēm un interneta tīkliem! Publiskas ierīces un interneta tīklus var lietot arī citas personas, turklāt mēs nekad nevaram zināt šo personu nodomus.

●     Norādiet tikai nepieciešamo informāciju

Interneta veikalā parasti tiek prasīta tāda informācija, kā vārds un uzvārds, dzimšanas dati, piegādes adrese un kartes dati. Ja Jums tiek prasīta cita informācija, piemēram, kartes PIN kods, nekādā gadījumā to neizpaudiet!

●     Veiciet maksājumus drošā vidē

Uzticami interneta veikali nodrošina drošus maksājumus (''Verified by VISA'' un ''MasterCard SecureCode''), kas garantē Jūsu datu aizsardzību. Rūpīgi izpētiet pieejamās maksājumu metodes un, ja maksājuma procesā kaut kas šķiet aizdomīgs, nekavējoties pārtrauciet darījumu! Vienmēr saglabājiet maksājuma uzdevumu.