Brīvdienās no ūdenstilpēm izcelti četri bojāgājuši cilvēki

Tērvetes novadā svētdien no ūdenstilpnes izcelti divi bojāgājušie, līdz ar to kopumā aizvadītajās brīvdienās ūdenskrātuvēs atrasti četri miruši cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sestdienas vakarā VUGD saņēma informāciju, ka Tērvetes pagastā dīķa ledū, iespējams, ir ielūzuši cilvēki un atrasti makšķerēšanas piederumi. Glābēji pārmeklēja iespējamo ielūšanas vietu, bet cilvēkus neatrada.

Svētdien meklēšanas darbi turpinājās. Glābēji, izmantojot glābšanas dēli no ūdens izcēla bojāgājušo, bet veicot zemūdens meklēšanas darbu, atrasts otrs bojāgājušais.

Brīvdienās saņemti vairāki izsaukumi saistībā ar atrašanos uz ūdenstilpju ledus. Vairākos gadījumos cilvēki no ledus nokāpa saviem spēkiem.

Sestdien Rēzeknes novada Viļānu pagastā ledū bija ielūzis suns, savukārt Dobeles novada Bēnes pagastā ledū ielūzis cilvēks bija nokļuvis krastā pirms VUGD ierašanās.

LETA jau rakstīja, ka sestdien glābēji steidzās uz Airu ielu Rīgā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju, ledū ielūzis cilvēks. Pirms VUGD ierašanās aculiecinieki jau bija uzsākuši cilvēka glābšanas darbus, ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, cilvēku nogādāja krastā un nodeva mediķiem. 

Sestdien VUGD saņēma izsaukumu Tukuma novada Sēmes pagastā, kur iespējams ezera ledū ielūzis cilvēks. Glābēji konstatēja, ka uz ledus atrodas makšķernieku lietas, bet cilvēks nav redzams. Izmantojot glābšanas dēli, ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja iespējamo ielūšanas vietu, atrada tur cilvēku un izcēla krastā.

Izsauktie mediķi konstatēja cilvēka nāvi.

Gulbenes novada Rankas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no dīķa krastā nogādāja bojāgājušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajās diennaktīs 32 gadījumos ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama brauktuves atbrīvošanā no nolūzušiem kokiem, visvairāk izsaukumu saņemts svētdien. Rīgā un pierīgā saņemti 13 izsaukumi.Foto: Freepik