Busuļu ģimenes filmas seansi Talsos pilnībā izpārdoti

Intars Busulis ir ne tikai talantīgs mūziķis, bet arī četru bērnu tētis. Viņš atzīst, ka vienmēr mazliet apskaudis savus vecākus, kam intervijās ir iespējams kaut nedaudz uzzināt, ko Intars domā par savu mammu un tēti, bet nu šāda iespēja ir arī viņam pašam. Šobrīd iznākusi filma “Mans tētis – Intars Busulis”, kurā mūziķis parādīts no viņa bērnu perspektīvas. Un reģionālā pirmizrāde aizvadīta Busuļa dzimtajos Talsos. 

Busuļu ģimenes filma lauza Talsu kinoteātra “Auseklis” skatītāju rekordus. Biļetes pazuda zibenīgi, arī papildseanss, kaut desmitos no rīta, tika pilnībā izpārdots divu stundu laikā. Visu četru seansu apmeklētājus sagaidīja pats Intars Busulis. “Es esmu uzvilcis savu koncertu uzvalku. Iespējams, desmitiem no rīta varbūt, kā teica Māra, kinoteātra direktore, mazliet par smalku, bet… Dzīve ir jāsvin,” saka Intars Busulis.

Intars Busulis un “Abonementa orķestris” šobrīd izdevis arī jaunu albumu, taču skatītāju lielā interese par filmu to gandrīz atstājusi otrajā plānā. Seansos klātesoši arī filmas galvenie varoņi – mūziķa bērni. 2022.gada vasarā viņiem bija iespēja uzdot saviem vecākiem dažādus jautājumus, kurus ikdienā līdz šim nav pārrunājuši.

Intara Busuļa vecākais dēls Lenijs Busulis: “Es domāju, ka vairāk jauna uzzināja tieši tētis – ko mēs domājam par viņu. Tāda ir arī filmas būtība – ko bērni domā par viņu. To mēs arī šajā filmā parādījām.”

Edgara un Annas Lūsiņu filmā Busuļu ģimenes bērni atklāj, ka viņiem patīk tas tētis, kurš mīl pļaut zāli un nebrauc prom no mājām uz vairākām dienām. Intars Busulis: “Es arī viņus saprotu. Sāp sirds, protams. Bet es zinu, ka varēšu pļaut ilgāk zāli un būt kopā ar bērniem tad, kad es būšu līdz galam izdarījis savus darbiņus, kurus man patīk darīt, var teikt tā.”

Pats Intars Busulis atzīst, ka, lai arī filmu redzējis jau iepriekš, pirmizrādē Rīgā izraudājis pusgada normu. Arī skatītāji neslēpj, ka filmas laikā nācies šņukstēt. “Noslaukām asaras un iebukņījam viena otrai. Šalle līdzi bija labs palīgs. Skaista filma! Īsta, kas pietrūkst, man liekas, mums dinamiski aktīvajā ikdienā. Apkārts tāds drūmums ir, šis bija dvēselei. Mēs ļoti lepojamies ar Intara fantastiskajiem bērniem, Intaru pašu un viņa sieviņu,” saka Agnese Kviese un Sanita Ziediņa, skatītājas.

Intara Busuļa vecākā meita Emīlija Busule: “Arī mums cilvēki nāca un teica, ka viņiem patika šī filma tāpēc, ka viņiem ir pašiem savi bērni. Viņiem bija prieks skatīties, kā bērni redz to pasauli un savus vecākus.”

Talsos filmu noskatījās vairāk nekā 500 skatītāju. Šobrīd tā kopā ar pašiem stāsta varoņiem ceļos pa citām Latvijas pilsētām, seansi ir ekskluzīvi, jo kino repertuārā filma nenonāks. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023