Jēkabpilī mācās rakstīt dziesmas

Mūziķi, kuri apvienojušies komandā “Zvaigznājs”, dodas uz dažādām Latvijas vietām, lai palīdzētu jauniešiem attīstīt muzikālās spējas un atklātu dziesmu radīšanas procesa aizkulises. Viena no meistardarbnīcām norisinājās Jēkabpilī.

Jēkabpils jauniešiem bija iespēja izzināt dziesmu tapšanas procesu, piedaloties Dziesmu rakstīšanas meistarklasē, ko vadīja Zvaigznāja komanda – mūziķe Agnese Rakovska, instrumentālists Matīss Repsis un citi. Rakovska: “Mēs mēģinām veidot jaunas kompozīcijas, un tas ir ārkārtīgi būtiski, ja mēs vēlamies Latvijā stimulēt un veidot stratēģiju, ka Latvija ražo produktus ar augstu pievienoto vērtību. Mūzika ir produkts ar augstu pievienoto vērtību. Es ceru, ka Jēkabpilī būs nākotnes autori, nākotnes mūziķi, kas savu darbu varēs arī eksportēt.”

Jaunieši darbojās vairākās stacijās. Vienā no tām tika radīts dziesmas teksts, bet pārējās – kopā ar producentiem tika veidots dziesmas muzikālais vēstījums. Zvaigznāja komandas pārstāvji uzsver, ka vienas dienas laikā nevar iemācīt jaunietim sacerēt dziesmu, bet var sniegt viņam pamatzināšanas, lai viņš tālāk varētu attīstīt savas muzikālās dotības. Rakovska: “Zvaigznājs daudz strādā ar metodisko materiālu izveidi, lai citiem interesentiem varētu nodot zināšanas, kā stimulēt un kā katrā sesijā veicināt izpratni, kā veidojas dziesma, no kā tā sastāv. Kāpēc nelietot šādas frāzes? Varbūt šeit ir labi izveidot atskaņas? Tas ir novērojums, mana pieredze, mani apkopojumi. Sajūta par to, ka tālāk izmantosim tās metodes, kas labi strādā.”

Dziesmu rakstīšanas meistarklases notiek dažādās Latvijas pilsētās, un tās tiek organizētas sadarbībā ar “British Council Latvia”.