c

Jelgavas novada Līvbērzē šodien notika “Latvijas dzelzceļa” mācības, kurās tika imitēta degvielas noplūde no dzelzceļa cisternas Jelgavas stacijā. Grūtākais uzdevums bija Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijai, kuras uzdevums bija pasargāt jelgavniekus no ķīmiskajiem izgarojumiem. Pēc uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” statistikas datiem, dažādu negadījumu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, esot teju dubultojies.

Jelgavas novada Līvbērzes dzelzceļa stacijā šorīt valdīja neierasta rosība. Netālu no stacijas ēkas bija apgāzusies cisterna no kuras izplūda kodīga viela. Šoreiz gan tās bija tikai mācības.

Kā ReTV skaidro mācību vadītājs Aivars Straume, pēc scenārija gan negadījums esot noticis Jelgavas stacijā.

Negadījuma likvidēšanā, kurā it kā izplūda liels daudzums degvielas 30 litri, min: bija aktivizēta visa civilās aizsardzības sistēma. Apturēt noplūdi steidza gan “Latvijas dzelzceļa” glābēji, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kuri, neraugoties uz darbinieku trūkumu, bija raduši iespēju piedalīties mācībās, arī pilsēta bez ugunsdzēsējiem neesot palikusi.

Mācību vadītājs ReTV skaidro, ka lielākie negadījumi bijuši gadsimta sākumā Vecumniekos un Līvbērzē, bet izbraukumu skaits uz mazākiem negadījumiem šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, esot dubultojies, tāpēc mācības esot ļoti nepieciešamas. “Ir izbraukumi uz dažādiem negadījumiem, piemēram, vagonu noiešana no sliedēm, ķīmiski negadījumi. Jelgavā mums bija gāzes noplūde no cisternas, kas ļoti reti gadās.”

Inscinētā negadījuma vietā cietis bija tikai viens “Latvijas dzelzceļa” darbinieks, kurš operatīvi tika evakuēts. Tikmēr Civilās aizsardzības komisijai nācās domāt, kā no saindēšanās ar degvielas izgarojumiem pasargāt jelgavniekus. “Šobrīd evakuācija ir tikai tiem, kuri ir stacijā cietušie. Pārējiem uzdevums ir taisīt durvis, logus ciet un palikt telpās. Reāli dzīvē mums ir noslēgti līgumi ar autobusu parkiem, lai transportētu cilvēkus. Ja gadījumā būtu jāevakuē cilvēki, ir arī vietas, uz kurieni evakuēt, arī tie līgumi ir noslēgti,” saka Andris Rāviņš Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs, Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs.

Šodienas mācībās avārija tika likvidēta divu stundu laikā. Secinājumi un ieteikumi iesaistīto institūciju sadarbībā gan tikšot analizēti vēlāk.


#SIF_NVZ2022