Carnikavieši macīsies jaunā skolā

Kamēr Ādažos vietu trūkuma dēļ jau hroniski skolēniem jādzīvo lielā saspiestībā, Carnikavas jauno skolu piepildīt ar skolēniem neizdošoties. Šoruden Carnikavā durvis vērs paplašinātā un rekonstruētā Carnikavas pamatskola, kas paredzēta 900 audzēkņiem. Remontdarbi tika uzsākti īsi pirms novadu apvienošanas. Skolas pārbūve izmaksājusi vairāk nekā vienpadsmit miljonus eiro.

2017. gadā toreizējā Carnikavas novada dome nolēma  par  aptuveni 10 miljoniem eiro izveidot izglītības kvartālu ar jaunu mūzikas un mākslas skolu, atjaunotu stadionu, kā arī paplašinātu  un rekonstruētu vēsturisko pamatskolas ēku, cerot samazināt pārnovadu maksājumus par 400 novadā deklarētiem skolēniem. 

Tagad pamatskola ar vietām 900 audzēkņiem, kuras atjaunošanā ieguldīti vairāk nekā 11 miljoni eiro, gatavojas savam pirmajam 1. septembrim. Tagadējais skolas direktors ReTV labprāt izrāda moderno ēku, kurā padomāts gan par skolēnu, gan skolotāju ērtībām, darbojas vienotais displeju tīkls un iekšējā apziņošana.  Salīdzinot ar 2017. gadu, audzēkņu skaits esot teju dubultojies, tomēr piepildīt  lielo skolu gan - vismaz šogad - nevarēšot, neraugoties uz to, ka  uz atjaunoto ēku pārcelta arī mākslas un mūzikas skola. “Mums ir vēl četrām klasēm vietas, kas mūsu gadījumā ir 96 skolēni, arī visas klases vēl nav aizpildītas līdz 24 bērniem, kā mēs vēlamies. Pie mums brauc skolēni no Vecāķiem, Saulkrastiem un Ādažiem. Tā kā parādās tendence, ka nāk skolēni, bet, es domāju, ka tie četrsimt bērni, kuri Rīgā mācās, gan īsti nenāk atpakaļ,” saka Raivis  Pauls, Carnikavas pamatskolas diektors.

Direktors nepiekrīt, ka pārāk lielā, bet modernā skola, laikā, kad tiek meklēta iespēja ekonomēt uz visu, nesīs zaudējumus novadam. “Es domāju, ka visiem ir skaidrs, ka šī ir vienreizēja būvniecība. Kā ir uzbūvēts, tā ir jādzīvo, tāpēc labāk ir izplānot un uzbūvēt ar izaugsmes iespējām, nekā katru gadu iet uz domi un prasīt - mums vajag vēl vienu konteineru.”

Jāpiebilst, ka hronisks vietu trūkums skolās ir tagadējā novada centrā Ādažos. Izlīdzināt skolu piepildījumu, visticamāk, neizdošoties.

Uzsākot  rekonstrukciju, skolas vajadzībām tika uzbūvētā  moduļtipa ēka privātmāju rajonā, kas šogad, visticamāk, palikšot tukša un arī bez apkures. Lai atbrīvotu vietu skolēniem, nākamgad uz to esot plānots pārcelt  Ādažu skolā esošo bērnudārzu.


#SIF_NVZ2022