Čeku loterija valsts budžetu papildinājusi par vairāk nekā 1 miljonu eiro

Jau vairāk kā gadu Latvijā valsts ieņēmum dienests rīko čeku loteriju, izrādās pateicoties tai pārkāpumu dēļ Latvijas budžets papildinājies par vairāk kā 1 miljonu eiro. Ik mēnesi Valsts ieņēmumu dienesta Čeku loterijā iedzīvotāji reģistrē vairāk nekā 1 miljonu dažādu čeku, kvīšu un biļešu. Šos dokumentus dienests regulāri pārbauda un, atklājot kādas nepilnības, aicina uzņēmējus tās labot. Ir gadījumi, kad valsts ieņēmumu dienests veic arī nopietnākus kontroles pasākumus.

Čeku loterijā iegūtos datus Valsts ieņēmumu dienests izmanto nodokļu administrēšanas procesa uzlabošanā un šādā veidā valsts budžets papildināts par 1,2 miljoniem eiro. Savukārt laimestos izmaksāti 352 tūkstoši eiro.

Čeku loterijā katru mēnesi cītīgi piedalās arī mūziķis Arturs Gruzdiņš ar ģimeni. Arturs atzīst, ka ikdienā pats čekus nepēta, tomēr viņš atzinīgi vērtē VID ieceri šādi apkarot ēnu ekonomiku.

Savukārt iedzīvotāju domas par čeku loteriju dalās, lielākoties cilvēki par to ir dzirdējuši, taču ne visi ir apņēmības pilni čekus reģistrēt VID sistēmā.

Šobrīd ir zināms, ka čeku loterija turpināsies līdz šī gada beigām, kā arī februārī notiks 2020. gada lielā izloze. Bet vai loterija turpināsies nākamgad par to vēl tikšot lemts.