Ceļa uzturētājiem darba pilnas rokas

Šis rīts daudziem Latvijā sākās izbrienot visai pamatīgās sniega kupenas, kas spēcīgajā vējā bija izveidojušās naksts aizsegā. Ja vēl vakar zāles stiebros bija manāma tikai pa kādai sniega pārslai, tad šodien sniega sega Siguldas pusē jau sasniedza pat 13 centimetrus. Kā sniegiem bagātā diena aizritēja Vidzemē?

Lai tiktu ārā no mājas, šodien daudziem atkal nācās meklēt sniega lāpstas, jo aizvadītās nakts vējš daudzviet bija izveidojis pamatīgas kupenas. 

Intensīvā snigšana aizvadītajā naktī krietns izaicinājums arī autoceļu un ielu uzturētājiem. Kā norāda uzņēmumā “Valmieras namsaimnieks”, ielu un ietvju tīrīšanā no rīta iesaistītas visas pieejamās tehnikas vienības. SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes loceklis Ilmārs Skādulis: “Nepārtraukti snieg, tiklīdz kaut kas notīrīts, tā pēc stundas atkal aizsnidzis. Esam sākuši darbu plkst. 4.00 no rīta, ar smago tehniku tīrot ielas, gan ar mazajiem traktorīšiem ietves un autobusu pieturas.” 

“Valmieras namsaimnieka” pārstāvis Ilmārs Skādulis piebilst, ka mainīgos laika apstākļos pilsētā brauktuves tiek apstrādātas ar sāli, savukārt stabilos laika apstākļos ar sāls un smilts maisījumu, bet uz ietvēm ziemas sezonā sētnieki kaisa tikai smilti. “Dzīve rāda, ka ir nepieciešams savlaicīgi reaģēt un nevar uzaudzēt to sniega kārtu tik biezu, ka pēc tam pašiem ir grūti notīrīt. Labāk divreiz iztīram sniegu, nekā sagaidām kupenas, un tad tās vairs nevar izstumt.”

Sniegs un apledojums šorīt apgrūtināja braukšanu arī pa valsts un vietējās nozīmes ceļiem teju visā Latvijas teritorijā. Jau agri no rīta sniegotos ceļa posmus sāka attīrīt un apstrādāt ar pretslīdes materiāliem, taču situācija uz brauktuvēm dienas gaitā mainījās atkarībā no gaisa temperatūras un nokrišņu intensitātes. Kā ReTV telefoniski norādīja Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova, uzņēmumā šī ir vienkārša ziemas diena. Tikmēr uzrunātie autovadītāji lielākoties bija saprotoši, ka intensīvas snigšanas apstākļos satiksme ir krietni lēnāka. 

Pēc Valsts policijas datiem, šodien līdz dienas vidum valstī reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi. 10 negadījumos bijuši cietušie. Tāpēc policija atgādina, ka šādos apstākļos uz ceļa ir jābūt īpaši piesardzīgiem. To norāda arī autoskolas vadītājs Lauris Starikovs. “Izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu, tik ātri nebraukt, jo ir slidens, ievērot lielākas distances vienam no otra. Savlaicīgi pamanīt šķēršļus, lai nebūtu strauji jābremzē un jāmaina virzieni, kas pasargā arī no slīdēšanas.”

Kā liecina laika prognoze, šonakt gaisa temperatūra lielākajā valsts daļā saglabāsies nedaudz virs nulles un gaidāms lietus. Savukārt rīt gaisa temperatūra atkal sāks pazemināties, svētdienas rītā vietām jau var sasniegt mīnus 10 grādu atzīmi. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023