Četras skolēnu ekskursijas, kas nemaksā dārgi

Skolēnu ekskursijas ir viens no gaidītākajiem notikumiem katra mācību gada ietvaros. Bērni ir sajūsmas pilni, kad varēs doties kopīgos piedzīvojumos ar klases biedriem ārpus skolas sienām. Skolēnu ekskursijas nav tikai izklaide un atpūta, tas ir veids, kā bērniem iemācīt dzīvei vērtīgas iemaņas un rakstura iezīmes. Kurp doties ekskursijā, lai tas neizmaksātu ļoti daudz? Lasiet šo rakstu un uzziniet vairākas, maciņam draudzīgas, idejas!


Kāpēc rīkot skolēnu ekskursijas?

Klases ekskursijas ir svarīgas no daudziem aspektiem, jo tās piedāvā unikālas iespējas gan akadēmiskajā, gan sociālajā un emocionālajā jomā.

Iepazīstieties ar astoņiem būtiskākajiem iemesliem, kāpēc ir vērts rīkot skolēnu ekskursijas bērniem:

 1. Praktiska pieredze. Klases ekskursijas ļauj bērniem piedzīvot mācīšanās procesu ārpus skolas telpām. Reāla vide un praktiskas aktivitātes palīdz padziļinātāk un labāk izprast mācību vielu;
 2. Motivācija un iespaidīgas pieredzes. Klases ekskursija var iedvesmot bērnus mācīties un apmeklēt mācību stundas, jo tas ir veids, kā gūt iespaidīgas un aizraujošas pieredzes, ko nav iespējams atkārtot skolas telpās. Šādas pieredzes var palīdzēt bērniem attīstīt entuziasmu un interesi par apgūstamo mācību vielu;
 3. Sociālās prasmes un savstarpējā sadarbība. Skolēnu ekskursijas veicina bērnu sociālo prasmju attīstību. Izbrauciena laikā bērniem ir jāsadarbojas, jākomunicē un jāsastrādājas vienam ar otru. Līdz ar to tiek veidotas jaunas draudzības un attiecības, kā arī uzturētas esošās;
 4. Kultūras un vides izpratne. Skolēnu ekskursijas ļauj bērniem iepazīt dažādus notikumus, vides un sabiedrības aspektus, ko viņi nepieredz savā ikdienā. Tas veicina plašāku izpratni par pasauli un cilvēkiem apkārt;
 5. Iepazīšanās ar apkārtējo vidi. Klases ekskursijas var rīkot vietējās bibliotēkās, muzejos, parkos vai uzņēmumos, ļaujot bērniem iepazīt tuvējo apkārtni un tās sniegtās perspektīvas gan tagad, gan nākotnē;
 6. Jaunas intereses un iespējas. Ekskursijas var radīt bērnos interesi par jaunām tēmām, profesijām vai hobijiem, kas var kļūt par nākotnes karjeras izvēli vai padziļināt interesi par konkrētu mācību priekšmetu;
 7. Pozitīvas atmiņas un emocionālā labklājība. Ekskursiju laikā bērni gūst pozitīvas atmiņas un sajūtas, kas veicina viņu emocionālo labklājību un sociālo integrāciju;
 8. Pārmaiņas un atbrīvošanās no ikdienas rutīnas. Skolēnu ekskursija ir izklaide un pārmaiņas no ikdienas skolas dzīves. Šāda izraušanās no rutīnas ir nepieciešama ne tikai bērniem, bet arī skolotājām;
 9. Atmiņas un savstarpējās attiecības. Ekskursija var stiprināt savstarpējo saikni un veicināt pozitīvas attiecības starp bērniem un skolotājiem, mazinot bulingu un mobingu.

Foto: freepik.com

Rezumējot, klases ekskursijas piedāvā daudzus labumus bērnu izglītības un attīstības sekmēšanai, un tās ir svarīgs elements visaptverošā izglītības procesā. Tiesa, došanos izbraukumos iespaido arī ģimeņu finansiālais stāvoklis, jo ekskursijas ir saistītas ar zināmiem izdevumiem, piemēram, transports, ēdināšana un ieejas biļetes. Kurp doties skolēnu ekskursijā, kas būs maciņam draudzīga? Lasiet raksta turpinājumā!

4 skolēnu ekskursijas, kas neizmaksā dārgi

Reizums došanās uz kādu ļoti populāru vietu nav nemaz tik būtiska. Svarīgākais ir kopības sajūta un izraušanās no ikdienas skolas ritma. Protams, ir jauki, ja bērniem tiek sniegta iespēja iepazīt un izbaudīt ko jaunu, jo tas sniedz pozitīvas emocijas un paplašina viņu “redzes” lauku. Apsveriet kādu no tālāk rakstā minētajām skolēnu ekskursijas idejām!


1. Lāzertags

Lāzertaga jeb lāzera peintbola spēles ir ļoti iecienītas skolēnu ekskursijas, sākot no sākumskolas vecuma bērniem un beidzot ar vidusskolēniem.

Ekskursijā ar lāzertaga spēli bērni:

 • iemācīsies darboties komandā un vienoti virzīties uz mērķi;
 • fiziski izkustēsies;
 • varēs apgūt līdera iemaņas, koordinējot citus komandas biedrus un iesakot labāko stratēģiju;
 • gūs uzvaras prieku un sapratīs, ka panākumus var gūt tikai tad, ja dara.

Šādas skolēnu ekskursijas var rīkot pat mazāko klašu skolēniem, jo lāzertag spēlei izmanto infrasarkano staru “ieročus”, kas darbojas pēc tāda paša principa kā televīzijas pultis. Līdz ar to ir nekaitīgi un neatstāj zilumus.

Kāpēc lasertags ir izdevīgs?

Šai spēlei nav papildu izmaksu par, piemēram, munīciju vai speciālu apģērbu. Viss vajadzīgais ir iekļauts starta komplekta cenā, tādēļ kopsumā tas būs finansiāli izdevīgāk nekā, piemēram, spēlēt krāsu peintbolu, kuram jāpiepērk vēlamais bumbiņu daudzums.

Spēles pamata komplektā ir iekļauts viss nepieciešamais:

 • iekārtota āra vai iekštelpu spēles laukuma noma uz 1h; 1,5h vai 2h;
 • ekipējums (ierocis, galvas apsējs);
 • instruktors, kurš iepazīstina ar spēles noteikumiem, kā arī visa pasākuma laikā dod dažādas interesantas misijas;
 • misijām jeb uzdevumiem nepieciešamie atribūti, piemēram, karogi, interaktīvas lādes un kontroles punkti, kastes u.c. elementi;
 • diploms katram spēlētājam, kurā redzama individuālā statistika.

Aktīvās atpūtas parki “GUNSnLASERS” ir lieliska vieta, kurp doties ekskursijā, lai uzspēlētu dinamisko lāzertagu. Šeit bez maksas varat ņemt līdzi arī savus ēdienus un dzērienus, lai pēc aktīvās daļas ieturētu uzkodu pauzi un pārrunātu piedzīvoto. Ja vēlaties, lai jūsu rīkotās skolēnu ekskursijas izdotos par visiem 100%, izvēlieties “GUNSnLASERS” un rezervējiet pasākumu, zvanot pa tālr. 27274646 (spiediet taustiņu 1, tad atkal 1 un gaidiet savienojumu ar klientu konsultantu)!

Foto: gunsnlasers.lv


2. Braucieni ar elektrokartingiem

Skolēniem ir būtiski gūt braukšanas iemaņas un uzzināt drošas braukšanas noteikumus trasē. Izbraucot ar elektrokartingiem, bērni būs priecīgi un vienlaikus iemācīsies ko jaunu, kas viņiem noderēs turpmāk dzīvē. 

Ja agrāk skolēnu ekskursijas bieži notika ārtelpu benzīna kartingu trasēs, tad šobrīd populārāki kļūst elektrokartingi, jo:

 • tie ir gan dabai, gan cilvēkam draudzīgāki;
 • nerodas indīgas izplūdes gāzes, tādējādi var braukt iekštelpās, un aktivitāte ir pieejama visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem;
 • tiem ir regulējama jauda, ko var pielāgot braucēja vecumam un prasmēm;
 • tie ir dažādos izmēros, lai droši un ērti varētu braukt gan lielāki, gan mazāki bērni, kas ir vismaz 1,20m gari;
 • datorprogramma veic katra braucēja apļa laika uzskaiti, līdz ar to pēc sacīkstēm var salīdzināt rezultātus;
 • aktivitāte ir salīdzinoši lēta - jāmaksā tikai par minūtēm, cik ilgi vēlas braukt.

Lai pieteiktu elektrokartingu izbraucienu skolēnu ekskursijas ietvaros, sazinieties ar “GUNSnLASERS” kartinga trasi, kas atrodas Rīgā, Mārkalnes ielā 10 (Jugla)! Telefona numurs saziņai ir +371 27274646, e-pasta adrese [email protected]. Ja esat lielāka grupa, iespējams vienoties par labāku skolēnu ekskursijas piedāvājumu. Rezervējiet pasākumu jau šodien!


3. Virtuālās realitātes istaba

Sekojot pasaules tendencēm, arī Latvijā arvien populārākas kļūst virtuālās realitātes istabas jeb VR Room. Tās ir īpaši aprīkotas un pielāgotas telpas, kurās var spēlēt virtuālās spēles. Atšķirībā no datorspēlēm, spēlējot VR spēles, tiek iesaistīts viss ķermenis. Proti, spēlētājs uzvelk īpašas virtuālās realitātes brilles un tehnoloģijas radītais attēls liek spēlētājam sajusties tā, it kā viņš patiesi atrastos tajā vidē. Taču patiesībā tā ir virtuāla vide. Pildot spēles uzdevumus, piemēram, braucot lejā pa kalnu ar snovbordu vai makšķerējot lielo lomu, spēlētājs ar rokām un pat kājām aktīvi kustās līdzi. Līdz ar to tas ir fizisks treniņš.

Lai arī varētu šķist, ka šādas skolēnu ekskursijas īsti nebūs piemērots klases izbrauciens, ir jāļauj bērniem piedzīvot aktuālās tendences, ko mums sniedz straujā tehnoloģiju attīstība. Tas var radīt skolēnos interesi par IT jomu, piemēram, aplikāciju un datorspēļu izstrādi, kas ir ļoti pieprasīta un labi apmaksāta profesija visā pasaulē. Radiet bērniem iespēju izmēģināt ko jaunu!

Virtuālā realitāte Latvijā

Viena no labākajām vietām, kur doties skolēnu ekskursijā uz virtuālās realitātes istabu, ir izklaides un aktīvās atpūtas parks “GUNSnLASERS” Mārkalnes ielā 10, Rīgā. Šeit ikviens interesents varēs izbaudīt plašu spēļu klāstu, kā arī turpat izbraukt ar elektrokartingiem vai uzspēlēt dinamisko lāzera peintbolu.

Lai pieteiktu klases ekskursiju VR istabā, zvaniet pa tālr. 27274646 vai ienāciet mājaslapā www.gunsnlasers.lv un uzziniet plašāku informāciju par piedāvājumu!


4. Reball

Reball jeb peintbols ar gumijas bumbiņām ir salīdzinoši jauns sporta veids, kas tiek piedāvāts Latvijā. Tā ir sportiska un komandu saliedējoša aktivitāte, ko var spēlēt gan vidusskolēni, gan pamatskolas vecuma bērni. Šī klases ekskursija aizraus ikvienu - gan klases aktīvākos, gan klusākos bērnus.

Kāpēc reball nevis klasisko peintbolu?

Reball cenas ziņā būs izdevīgāka skolēnu ekskursija, jo spēlei izmanto nevis krāsu, bet gumijas bumbiņas, kuras var lietot atkārtoti. Attiecīgi ir jāmaksā tikai par pamata komplektu, neveidojot papildu izdevumus - gan lētāk, gan dabai draudzīgāk. Turklāt, uz apģērba nepaliks krāsu pleķi.

Reball spēles notiek iekštelpās, tāpēc skolēnu ekskursijas var notikt neatkarīgi no laikapstākļiem. Neuztraucieties, ka lietus vai sniegs izbojās izbraucienu ārpus skolas! “GUNSnLASERS” izklaides parkos reball var spēlēt Mārkalnes ielā 10 (Juglā) vai Šampētera ielā 1 (Šampēterī).

Foto: gunsnlasers.lv

Piesakiet klases ekskursiju divos veidos:

 1. rakstot vēstuli uz [email protected];
 2. zvanot pa tel. nr. 27274646 (spiediet taustiņu 1 un pēc tam atkal 1, tad gaidiet savienojumu).

“GUNSnLASERS” strādā katru dienu arī vēlu vakaros un brīvdienās, tādēļ zvaniet jebkurā sev ērtā laikā! Visos izklaides parkos ir pieejamas arī atpūtas zonas, tāpēc bērni droši var ņemt līdzi savu ēdienu un dzērienus par to nepiemaksājot.

Skolēnu ekskursijas ir būtiskas, lai bērni skolu apmeklētu ar prieku un sajūsmu. Ekskursijas veido komandas garu un savstarpējo saliedētību, tādējādi mazinot apsmiešanu. Sarīkojiet jautru un interesantu ekskursiju šajā mācību gadā!