Covid-19 viltus sertifikātu neizsniegusī ārste: “Man bail par senioriem”

Ziņot par izdarītu vai pat tikai iespējamu noziegumu - to varētu uzskatīt par pilsoņa pienākumu. Ģimenes ārste Marina Procevska, kura pirms vairāk kā nedēļas policijā ziņoja par piedāvājumu viltot Covid-19 sertifikātu, ReTV Ziņām atzīst - pēc publikācijas viņai nācies saskarties ar pārmetumiem.

Ģimenes ārstei Marinai Procevskai atrast brīvu laiku sarunai ir grūti. Pacientu pieņemšanas, vizītes uz mājām un dokumentu kalni šajās nedēļas ir dubultsmagi, jo jāaizvieto atvaļinājumā esošie kolēģi. Tāpat viņas praksē turpinās arī vakcinēšana pret Covid-19. Un pagājušonedēļ kā sniegs uz galvas vēl - pastiprinātā mediju uzmanība. “Tikai šodien, burtiski 15 minūtes atpakaļ, uzzināju no kolēģes, arī Krāslavas dakteres, ka viņai bija tāda pati vēstule. Ar tādu pašu tekstu un no tāda paša cilvēka. Tātad - varbūt tā tiešām bija provokācija, bet varbūt cilvēks tiešām meklējis iespēju saņemt viltus ierakstu. Bet viņa nolēma neko nerakstīt, neatbildēt, ignorēja un viss,” stāsta Marina Procevska, ģimenes ārste Krāslavā.

Pati daktere uzsver, ka darījusi to, ko uzskatījusi par pareizu, un, līdzīgām situācijām atkārtojoties, darītu tāpat. Arī ticība policijai nav zudusi, lai gan, viņasprāt, izmeklētāji varēja rīkoties aktīvāk. “Varbūt uzreiz pēc mana iesnieguma varēja kādu “spēli” ar šo cilvēku uzsākt. Piemēram, policijas darbinieks sēž man blakus un saka: “Raksties tā, sūtiet tur.” Varbūt šo cilvēku varēja izprovocēt uz kādu nepareizu kustību. Bet viņi to nav izdarījuši.”

Krāslava ir neliela pilsēta, bet tur dakteres rīcība lielu rezonansi nav izraisījusi. “Pēc publikācijas un it īpaši pēc preses konferences es redzēju atsauksmes internetā ne īpaši labas. Pilnīgi pretējas, ka, piemēram, “varbūt dakterei par maz iedeva, piesolīja” vai “stukačka”. Vēl bija dažādi epiteti. Bet man vienalga, ko viņi saka.”

Ar vakcinēšanos Marinas Procevskas praksē sokas raiti. Atvēlot laiku tai gandrīz katru dienu, viņa vakcinē apmēram 16-17 cilvēkus dienā. Par “Sputņiku” pacienti interesējas retāk. Grūti esot pārliecināt pedagogus, bet lielāks uztraukums dakterei ir par vecāko sabiedrības daļu. “Man bail par senioriem, jo starp senioriem ir ļoti maz vakcinēto personu. Ja izplatīsies šis “Delta” variants, tas skars seniorus vairāk nekā citus.

Viņa vērtē, ka senioru uzrunāšanā aktīvāk jāiesaista vietējos plašsaziņas līdzekļus un pašvaldību informatīvos izdevumus. “Tagad seniori izvairās no biežas ārsta apmeklēšanas, viņi zvana pa telefonu. Pārsvarā saņem telefoniskas konsultācijas, tai skaitā recepšu izrakstīšanai. Es prasu saviem palīgiem, lai viņi katru reizi jautā, vai tomēr neesat izlēmuši par labu vakcinācijai. Un ceru, ka varbūt 123. reizē tas beidzot notiks.”

Tomēr daudzi, it īpaši lauku pensionāri, uzsver, ka viņi tikpat kā neiziet sabiedrībā. Daži taisnojas, ka pat uz veikalu neiet, autoveikals pats piebrauc.

Beidzoties sarunai, ārste vēl piebilst - ja arī nākamreiz viņai šāda vēstule ar aicinājumu viltot sertifikātu atnāks, viņa rīkosies tieši tāpat kā pirms pāris nedēļām - ziņos policijai. 


Foto: Freepik