Daugavpils dome pārdos savas daļas novada laikrakstā "Latgales Laiks"

Daugavpils pilsētas pašvaldība pārdos savas daļas novada laikrakstā "Latgales Laiks", aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Daugavpils domes sēdē 10.novembrī pieņemts lēmums par pašvaldībai piederošo kapitāla daļu pārdošanu SIA "Latgales Laiks". Sev piederošās kapitāla daļas pašvaldība atsavinās, rīkojot publisko izsoli.

Pašvaldības pārdodamās kapitāla daļu paketes kopējais skaits ir 1992 kapitāla daļas jeb 25,46% pamatkapitāla. Kapitāla daļu paketes izsoles sākumcena ir 20 400 eiro, un vienas kapitāla daļas izsoles sākumcena noteikta 10,25 eiro. Kapitāla daļu pirmpirkuma tiesības ir SIA "Latgales Laiks" dalībniekiem. Pirmpirkuma tiesību izmantošanas termiņš ir viens mēnesis no pašvaldības paziņojuma nosūtīšanas dienas pirmpirkuma tiesīgajiem. Nenopirktās kapitāla daļas pašvaldība pārdos atklātā izsolē.

Laikraksts "Latgales Laiks" iznāk otrdienās un piektdienās kopš 1992.gada 23.maija latviešu un krievu valodās. Redakcija īpaši izceļ avīzes latviešu valodā iznākošās versijas nozīmi reģionā, un apgalvo, ka to lasa Augšdaugavas novadā, Daugavpilī, Preiļos, Aglonā, Līvānos un citur Latgalē, kā arī Sēlijā. Uzņēmuma valdes locekle Iveta Valpētere uzskata, ka ir svarīgi saglabāt darbavietas un nodrošināt redakcijas darba neatkarību.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem, SIA "Latgales Laiks" strādā 14 cilvēki. SIA "Latgales Laiks" apgrozījums 2021.gadā bija 182 462 eiro, zaudējumi - 868 eiro. Daugavpils pilsētas domei līdz šim piederēja 25,46 uzņēmuma, pārējie īpašnieki ir Māra Placinska, kurai pieder 21,36%, Valērija Ivanova, Arsenijs Ivanovs, Marina Ivanova, kuriem katram pieder 12,82%, un Alīna Ivanova, kurai pieder 14,72%.

Kā ziņots, izbeigt Daugavpils pašvaldības līdzdalību SIA "Latgales laiks" 2021.gada 25.maija sēdē lēma pilsētas dome.

Atbilstoši likumdošanai, ik pēc pieciem gadiem pašvaldībai ir jāizvērtē līdzdalība kapitālsabiedrībās. Deputāti skatīja veikto izvērtējumu par pašvaldības tiešo līdzdalību kapitālsabiedrībās un noteiktos stratēģiskos mērķus.

Atzinumā par līdzdalības izbeigšanu "Latgales laikā" konstatēts, ka īpašnieki ir piecas fiziskas personas un viena juridiska persona - Daugavpils dome. Savukārt Daugavpils novada un Ilūkstes novada pašvaldības jau iepriekš ir pieņēmušas lēmumu par līdzdalības izbeigšanu uzņēmumā. Atbilstoši likumam pašvaldība nevar būt medija dibinātāja, tāpēc pieņemts lēmums par pašvaldības līdzdalības izbeigšanu "Latgales laikā".


Foto: Freepik